Анелка отново бележи в Премиър лийг за зрелищно голово равенство на Уест Бром (видео)

34-годишният Никола Анелка вкара първите си голове с екипа на Уест Бромич за зрелищното голово равенство – 3:3, при гостуването на „дроздовете“ на един от основните конкуренти в битката за оцеляване – Уест Хам. Домакините поведоха с попадение на Джо Коул (4‘), а с два гола на Анелка (40‘ и 45‘) Уест Бромич стигна до пълен обрат преди почивката.  Модибо Маига (65‘) и Кевин Нолан (67‘) отново изведоха „чуковете“ напред в средата на втората част, но Саидо Берахино (69‘) изравни.

Яскелайнен се завърна на вратата на Уест Хам, а „чуковете“ бяха без Джеймс Колинс и Равел Морисън. Никола Анелка започна като титуляр за Уест Бром за първи път от 26 октомври. Негов партньор в атака бе Берахино.

Още в четвъртата минута Крис Брънт имаше възможност да открие резултата, но ударът му от въздуха мина встрани. В ответната атака Джо Коул изведе Уест Хам напред. Бившето крило на Челси и Ливърпул овладя дълъг пас от Яскелайнен, направи двойно с Кевин Нолан, след което стреля по земя в близкия ъгъл. Пет минути преди края на първата част Никола Анелка изравни с първия си гол с екипа на „дроздовете“. Французинът бе изведен много добре от Крис Брънт и пусна елегантно топката покрай Яскелайнен за 1:1. Това бе и първи гол за Анелка във Висшата лига от август 2011 година. В добавеното време французинът направи обрата пълен след спорен корнер в полза на гостите. Олсон засече с глава центрирането от ъглов удар, Карлтън Коул изби от голлинията, но Анелка достигна до топката и отблизо я прати в мрежата – 1:2.

След почивката Уест Хам притисна своя съперник в търсене на изравнителен гол. В 64-ата минута Бен Фостър спаси страхотен изстрел на Маига. Още в следващата минута обаче малиецът изравни с удар от границата на наказателното поле, като този път стражът на Уест Бромич не се намеси добре. Две минути по-късно обратът стана пълен. Нобъл центрира добре на далечната греда, Маига свали с глава, а Кевин Нолан от малкото наказателно поле направи 3:2. В 69-ата минута Берахино отново изравни. Младежкият английски национал получи от Брънт, преодоля Ги Демел и стреля в ъгъла. Топкта рикошира в страничната греда, но след това се озова в мрежата за 3:3. В 82-ата минута Берахино удари и гредата след страхотно изпълнен пряк свободен удар.

Уест Хам остава на предпоследно място с 15 точки, като напрежението върху Сам Алърдайс става все по-голямо. Уест Бромич има три повече.