Деян Иванов с 19 точки при загуба на Естудиантес

Деян Иванов игра 21 минути като титуляр за Естудиантес при загубата като гост на Валенсия с 84:96 (24:28, 19:25, 18:21, 23:22) точки в среща от 12-ия кръг на испанското първенство по баскетбол за мъже. Деян Иванов се отчете с 19 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка и бе най-полезен за своя тим. Отборът на Естудиантес е на последно място в класирането с две победи и десет загуби.

Отборът на По-Ортез, с българина Христо Николов в състава си, загуби като гост на Дижон с 63:66 точки в среща от 14-ия кръг на френското баскетболно първенство. Николов игра 19 минути като резерва и завърши с 3 точки и 6 борби. За По-Отрез бившият играч на Левски Арън Харпър се отчете с 2 точки за 17 минути като резерва. По-Ортез е на 11-о място в класирането с 6 победи и 8 поражения.

В друга среща Елан Шалон разгроми гостуващия Нантер със 105:63 точки. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов бе титуляр за Шалон и се отличи с 23 точки, 4 борби и 4 асистенции за 30 минути. Шалон е на 8-о място с 8 победи и 6 загуби.

Българският баскетболист Васил Евтимов игра 20 минути за отбора Орши във втора дивизия на първенството на Франция. 36-годишният Евтимов, който има и френския паспорт, започан на пейката при победата като гост на Лил с 86:76 точки в мач от 22-ия кръг. Българинът завърши с 4 точки, 6 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. Орши е на предпоследно място в класирането със 7 победи и 15 поражения.