Кевин Дюрант изведе Оклахома до нова победа

Кевин Дюрант завърши с 34 точки и 12 борби при победата на Оклахома Сити с 89:84 навън срещу Шарлот в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. В тази среща гостите играха без Ръсел Уестбрук, който има контузия в коляното на десния крак и ще отсъства около месец. В четвъртия период Дюрант реализира 14 точки, а неговият съотборник Серж Ибака добави 12 точки и 9 борби за Тъндър. Оклахома има седем поредни победи далеч от дома и 11 от общо 12 изиграни двубоя навън.

Реджи Джаксън стартира на мястото на Уестбрук, а Джош Макробъртс от Шарлот пропусна стрелба от зоната за три точки само три секунди преди края.

В друга среща от НБА, играна тази нощ, Сакраменто победи у дома Маями със 108:103 след продължение. ДеМаркъс Къзънс завърши с 27 точки и 17 борби за победителите, а съотборникът му Руди Гай добави още 26 точки за отбора на Кингс, който успя да навакса ранно изоставане от 17 точки. Айзея Томас реализира 22 точки и овладя 11 борби, за да помогне на домакините да прекъснат серията от шест поредни победи в полза на Хийт.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 33 точки, хвана 8 отскочили топки и подаде 8 асистенции, а Крис Бош добави още 18 точки за гостите от Флорида. Шампионите играха без контузените Рей Алън и Крис Андерсън. Дуейн Уейд пък получи почивка.

Стивън Къри направи рекордните за кариерата си 16 асистенции и 13 борби, реализирайки 14 точки за победата на Голдън Стейт със 115:86 у дома срещу Финикс. Клей Томпсън беше най-резултатен за Уориърс с 21 точки, а съотборникът му Дейвид Лий добави още 17 точки.

В друга по-интересна среща от НБА Юта победа у дома със 105:103 състава на Лос Анджелис Лейкърс.