Как изглеждат плей-офите преди последния кръг. АФК

Заветната шестица тук е почти ясна вече. И четирите дивизии намериха свойте шампиони,а петият елемент е известен дори от по-рано. Все още 9 отбора са в битката. За последният кръг остава само да бъдат подредени първенците ,което разбира се не е никак маловажно, и да се определи кой ще е вторият тим с „Уайлд Кард“. Ето и как изглежда подреждането в момента и какви са перспективите пред отборите:

Позиции даващи директно класиране за втория кръг на плей-офите:

№1 Денвър (12-3)(Шампион в Дивизия-Запад) – Гостуват на Оуклънд. Отборът вече си осигури класиране направо за втория кръг на плей-офите. При победа ще си осигурят и домакинство във всички срещи по пътя към Супер Боу. При изненадваща загуба могат да загубят първата си позиция с победа на Ню Инглънд.

№2 Ню Инглънд (11-4)(Шампион в Дивизия-Изток) – Домакинство на Бъфало. При победа си осигуряват почивка в първия кръг на елиминациите и имат шанс да завоюват челната позиция в схемата. При загуба обаче ще имат по слаби директни показатели и срещу Синсинати и срещу Индианаполис и с победа на който и да е от двата отбора или и на двата „патриотите“ ще се смъкнат на трето или дори четвърто място.

Позиции даващи домакинство в първия кръг на плей-офите:

№3 Синсинати (10-5)(Шампион в Дивизия-Север) – Домакинство на Балтимор. С победа си осигуряват третото място в схемата и си дават шанс да прескочат Ню Инглънд за втората позиция. При загуба и победа на „Инди“ ще останат само четвърти.

№4 Индианаполис (10-5)(Шампион в Дивизия-Юг) – Домакинство на Джаксънвил. С победа: ще се изкачат до второ място в схемата само при загуби и на Синсинати и на Ню Инглънд; ще се изкачат до трето място в схемата при загуба на който и да е от другите два. При всички останали случаи остават четвърти.

„Уайлд Кард“ позиции:

№5 Канзас (11-4)(Дивизия-Запад) – Гостуване на Сан Диего. Този мач ще бъде само и единствено генерална репетиция,за „вождовете“, преди плей-офите защото те са единствения тим който вече знае точната си позиция в схемата и тя е точно там където са в момента – „Мамбо №5“.

И тук настава пълен хаос. Три отбора са с еднакъв рекорд в момента а четвърти е само на победа от тях. Четирите отбора са в спираща дъха гонитба за последната виза за януарски футбол. Възможни са един куп варианти,въртележки и схеми. Всеки един има нужда и от допълнителна помощ, освен от собствената си победа. Условията които ще споменем са само и единствено за спечелването на шестата позиция. Как ще бъде подреждането след това, никой не го интересува.

№6 Маями (8-7)(Дивизия-Изток) – Домакин на Ню Йорк Джетс. При победа: имат нужда и от задължителна победа на Сан Диего или поне загуба на Балтимор. При загуба: „реактивните“ ги изпреварват в дивизията и автоматично отпадат от битката за №6 в конференцията.

№7 Балтимор (8-7)(Дивизия-Север) – Гостуване на Синсинати. При победа: имат нужда от загуба на Маями или Сан Диего. При загуба: имат нужда от загуби на Маями,Сан Диего и Питсбърг.

№8 Сан Диего (8-7)(Дивизия-Запад) – Домакинство на Канзас. При победа: имат нужда от загуби на Маями и Балтимор. При загуба: нямат шанс.

№9 Питсбърг (7-8)(Дивизия-Север) – Домакинство на Кливлънд. При победа: имат нужда от загуби на Маями,Балтимор и Сан Диего. При загуба: нямат шанс.