Спърс спечелиха дербито на Тексас

Сан Антонио Спърс спечелиха дербито на Тексас, надигравайки Далас Маверикс със 116:107 пред повече от 20 хиляди зрители в "Американ Еърлайнс Сентър". Тим Дънкан и Дани Грийн бяха с основен принос за успеха на "шпорите" - ветеранът реализира 21 точки и овладя 13 борби, докато Грийн се отчете с 22 точки при перфектна стрелба - 5/5 за 3 точки и 2/2 за 2 точки.

Дирк Новицки се отличи с 25 точки за Маверикс, Монта Елис добави 23 и 6 асистенции, а Винс Картър се отчете с 20 точки за 26 минути игрово време.

Спърс се виждаха като победители след като водеха със 100:85 в последната четвърт, но Далас не се предаде и след серия от 12-0 намали пасива си до само три точки четири минути преди сирената. Точно тогава обаче Тим Дънкан взе нещата в свои ръце, реализирайки в три от следващите четири нападения на своя отбор, а в четвъртото отклони топката към Грийн, който вкара за 110:103.

Възпитаниците на Грег Попович имат 23 победи и 7 загуби и са най-добрият гост в НБА с 13 успеха и едва 3 поражения далеч от дома. Далас от своя страна е с баланс 16-13.