Цонга победи Мъри при завръщането на шотландеца

Шампионът от Уимбълдън Анди Мъри претърпя поражение от французина Жо-Вилфрeд Цонга в мач от демонстративния турнир Мубадала в Абу Даби. Цонга спечели със 7:5, 6:3 за 72 минути игра, като в тази среща Мъри направи своето завръщане след тримесечно лечение на контузия на гърба.

На полуфинала Цонга ще срещне Новак Джокович, а в другата полуфинална среща излизат испанците Давид Ферер и Рафаел Надал. Ферер се наложи над швейцареца Станислас Вавринка със 7:5, 6:1 в друга среща от първия кръг.

Мъри, който не беше играл от мача за Купа Дейвис в средата на септември, поддържаше равностойна игра до 5:5 в първия сет. При 30:30 в 12-ия гейм шотландецът направи непредизвикана грешка и Цонга затвори малко по-късно първия пробив в мача. Във втория сет Мъри стартира с пробив, но Цонга му го върна веднага и до края изглеждаше по-свеж.

"Чувствам се добре, моето тяло реагира добре след почивката, коляното ми също. И една победа над състезател като Мъри ми дава много повече увереност за новия сезон, обяви Цонга след края на срещата.

Следващият му съперник е Джокович, който ще направи дебют под ръководството на новия си треньор Борис Бекер.

Шампионът от Уимбълдън ще играе утре с Вавринка за 5-ото място и след поражението заяви: "Кортът е много бърз в Абу Даби и изисква бърза реакция. Цонга определено беше по-острият от двама ни днес."