Два червени картона вдъхновиха Нюкасъл за разгром (видео)

Тимът на Нюкасъл Юнайтед постигна изключително убедителна победа с 5:1 над Стоук Сити на своя "Сейнт Джеймсис Парк", след като съперникът поведе в резултата, но двама футболисти на "грънчарите" бяха отстранени от игра още преди изравнителното попадение на Лоик Реми. С двама души повече възпитаниците на Алън Пардю направо издухаха своя съперник след почивката и му вкараха четири гола за разгромната си победа.

Играещият под наем от Ливърпул Усама Асаиди даде аванс на гостите в 29-ата минута с поредното си попадение в последните няколко мача на Стоук. Само няколко минути след неговия гол обаче Глен Уилън бе изгонен след две груби нарушения, донесли му по един жълт картон. В 44-ата минута пък Марк Уилсън стана вторият футболист на Марк Хюз, поел преждевременно към съблекалните, след като събори Лоик Реми в наказателното поле и съдията Мартин Аткинсън посочи бялата точка. От нея потърпешвият не успя да се разпише, но само секунди по-късно се реваншира за пропуска си и все пак изравни след пас на Хатем Бен Арфа.

С двама души повече на терена през втората част домакините наложиха сериозен натиск и само три минути след подновяването на играта Йоан Гуфран направи обрата пълен, а Лоик Реми с втория си гол в мача направи резултата 3:1. Йоан Кабай вкара с фантастичен удар от над 20 метра, а появилият се като резерва Папис Демба Сисе оформи крайното 5:1 също от дузпа.

Успехът е седми в последните девет мача за Нюкасъл, с което "свраките" се доближиха само на точка от петия Евертън и на две, засега, от топ 4, преди изиграването на дербито между Ман Сити и Ливърпул.