Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Тотнъм се препъна у дома срещу Уест Бром и пак разочарова (видео)

Тотнъм не успя да победи Уест Бромич на „Уайт Харт Лейн“, завършвайки при резултат 1:1 сблъсъка си с „дроздовете“. Кристиан Ериксен (36‘) изведе „шпорите“ напред, но само две минути по-късно Йонас Олсон изравни. До края и двата отбора можеха да стигнат до победен гол, но домакините трябва да съжаляват повече, че за пореден път пропуснаха да спечелят трите точки.

Тим Шерууд, в първия си мач като постоянен мениджър на „шпорите“, заложи отново на Емануел Адебайор и Роберто Солдадо в атака. Насер Шадли и Люис Холтби също стартираха за лондончани. Матей Видра получи място в титулярния състав на Уест Бром.

В началото Холтби пропусна добра възможност, а Лорис спаси на два пъти вратата си след удари на Видра, който имаше чудесна възможност да открие резултата. В 36-ата минута Кристиан Ериксен изведе Тотнъм напред, след като изпълни перфектно пряк свободен удар, прехвърли стената, топката рикошира в напречната греда и влезе в мрежата на Бен Фостър. Само две минути след това обаче Йонас Олсон изравни, засичайки с глава центриране от нов пряк свободен удар. В добавеното време на първата част Джеймс Морисън дори пропусна да направи обрата пълен, но стреля встрани от вратата.

След почивката Лорис се намеси страхотно след пряк свободен удар, изпълнен от Рийд, а Холтби пропусна чудесна възможност да изведе отново Тотнъм напред в резултата. Бен Фостър пък се оказа последно препятствие пред Кайл Уокър. Солдадо също не успя да вкара така чакания победен гол.

Тотнъм е на осмо място с 31 точки – колкото има и Манчестър Юнайтед. Уест Бром е 15-и с актив от 17 т.