Съндърланд шокира Евертън и нанесе втора загуба на "карамелите" (видео)

Последният в класирането на Висшата лига Съндърланд поднесе най-голямата изненада на "Боксинг дей" в Англия, след като нанесе шокиращо поражение на Евертън на "Гудисън парк". Възпитаниците на Густаво Пойет стигнаха до успех с 1:0 над "карамелите", благодарение на гол на Ки Сун-юен от дузпа в 25-ата минута и по този начин нанесоха едва втората загуба на отбора на Роберто Мартинес от началото на сезона. Въпреки успеха си обаче "черните котки" останаха на дъното на класирането с 13 точки, след като в днешния ден и трите отбора в зоната на изпадащите - Съндърланд, Кристъл Палас и Фулъм, стигнаха до победи като гост.

Кореецът Ки даде аванс на Съндърланд след 25 минути игра, след като само минута по-рано той бе съборен в наказателното поле от Тим Хауърд и спечели дузпа, както и червен картон за американския страж. Той прониза резервата му Жоел Роблес, за да отбележи единственото попадение в мача.

До края на мача домакините бяха много по-активният отбор дори с човек по малко, но удари на Фил Ягиелка, Брайън Овиедо и резервата Рос Баркли бяха отразени от вратаря на гостите Вито Маноне, който по този начин спаси трите точки за своя тим. Това е първата победа на Съндърланд като гост във Висшата лига от април тази година. Тя доближи момчетата на Пойет само на три точки от спасителните места и завърза още повече интригата в зоната на изпадащите.