Ман Сити свали Ливърпул от върха с поредната си домакинска победа

Тимът на Манчестър Сити осъществи пълен обрат срещу Ливърпул в голямото дерби на Англия от "Боксинг дей" и се поздрави с победа с 2;1, с което свали мърсисайдци от първото място в класирането и се доближи само на точка от лидера Арсенал. Възпитаниците на Мануел Пелегрини записаха девета поредна победа пред собствена публика на "Етихад Стейдиъм", за да демонстрират, че са един от най-сериозните претенденти за титлата на Англия през този сезон. Гостите поведоха в резултата с попадение на Филипе Коутиньо, но допуснаха сериозни грешки в защита, за да позволят на противника си да стигне до обрат още преди края на първата част след голове на Венсан Компани и Алваро Негредо.

Отборът на Ливърпул успя да открие резултата с попадение на Филипе Коутиньо в 25-ата минута на срещата. Бразилският халф се разписа на празна врата, след като Рахим Стърлинг бе преодолял Джо Харт след изключително красива бърза комбинация с Луис Суарес пред наказателното поле на "Гражданите". Само пет минути по-рано съдийската тройка сгреши фатално в ощърб на Ливърпул, след като спря със засада набег на Стърлинг сам срещу Джо Харт след пас на Суарес. Повторенията показаха, че не може да става и дума за положение офсайд при паса на уругваеца към колегата си в нападение.

Капитанът на Манчестър Сити Венсан Компани обаче бързо изравни резултата за "гражданите". Белгийският защитник се разписа в 31-ата минута след центриране на Давид Силва от корнер, след като бе изпуснат от Мартин Шкъртел.

Малко след попадението на Компани гостите можеха отново да излязат напред в резултата, но този път стражът им Джо Харт бе на мястото си, за да отрази удар на Филипе Коутиньо след поредната великолепна атака на скорост от страна на гостите.

Така се стигна до последната минута от първата част, в която нападателят Алваро Негредо финализира страхотна комбинация на Манчестър Сити, за да се разпише за 2:1 в полза на "гражданите". Испанският таран получи страхотен пас "в коридор" от сънародника си Хесус Навас и отправи неособено силен удар, който обаче Симон Миньоле не успя да отрази и така домакините стигнаха до пълен обрат в резултата само в рамките на едно полувреме в голямото дерби на "Боксинг дей".

След почивката Ливърпул игра много по-добре от съперника си, но нямаше шанса да стигне до изравнително попадение. Джордан Хендерсън и Глен Джонсън пропуснаха може би най-добрите положения за отбора на Брендън Роджърс, след като първият спря удар на Луис Суарес по посока на вратата, докато бранителят не се съобрази да стреля в опразнената от Джо Харт мрежа. Рахим Стърлинг също пропусна да се превърне в герой в 73-ата минута, след като на почти празна врата не уцели вратата на Харт след остро центриране на Суарес, пращайки топката далеч над горната греда. Гостите имаха сериозни претенции и за дузпа в своя полза, след като Суарес бе задържан за фланелката от Джолиън Лескът, но съдията Лий Мейсън не посочи бялата точка и така си навлече гнева на футболистите на гостите.

В крайна сметка гостите така и не успяха да изравнят и записаха четвъртото си поражение от началото на сезона, но могат да са доволни от начина, по който играха на най-негостоприемния стадион в цялата Висша лига. С перфектното си представяне като домакин пък Манчестър Сити вече е на второто място в класирането и само на точка зад Арсенал, като по този начин е много близо до това да изпълни заканата на своя мениджър Ману Пелегрини да са на върха на 1 януари 2014 година.