Саутхамптън смаза Кардиф за четвърт час

Закъсалият Кардиф беше разгромен с 3:0 у дома от Саутхамптън в среща от 18-ия кръг на английската Висша лига. Почти сигурно това беше последният мач на мениджъра Малки Макей начело на отбора. Преди няколко дни специалистът получи вот на доверие от собственика Винсънт Тан, но след позорната загуба днес едва ли ще получи нов шанс. Южняците, които също бяха в незавидна серия от шест мача без победа, нокаутираха съперника си в рамките на 13 минути през първото полувреме. Джей Родригес заби две попадения в 14-ата и 20-ата минути след прекрасни подавания на негови съотборници, а в 27-ата минута Рики Ламбърт окончателно уби интригата отблизо след разбъркване в наказателното поле.

Секунди по-късно част от феновете на стадиона си тръгнаха, демонстрирайки разочарованието си от случващото си. Те взеха правилното решение, защото до края на мача нямаше какво повече интересно да видят.

Домакините направиха опит да се върнат в срещата в началото на втората част, но набралите самочувствие гости не им позволиха. Така Саутхамптън сложи точка на негативната си серия при гостуванията на Кардиф. До днес уелсците имаха пет победи от пет мача срещу "светците" на свой терен.

С първия си успех от 9 ноември насам тимът на Маурисио Почетино събра 27 точки и е девети в класирането. В същото време Сити е 16-и само на точка от изпадащите.