Арсенал показа характер, обърна Уест Хам и окупира върха (видео)

Отборът на Арсенал демонстрира истински характер на победител, за да се възстанови от неприятен гол в своята врата и да обърне резултата в своя полза в лондонското дерби срещу Уест Хам и да стигне до победата с 3:1 на "Болейн Граунд", за да се изкачи самостоятелно на върха в класирането на английската Висша лига. Карлтън Коул даде аванс на "чуковете" малко след подновяването на играта за второто полувреме, но два гола на Тио Уолкот и попадение на резервата Лукас Подолски донесоха трите точки на "артилеристите".

Първото полувреме се игра на високо темпо, но без много положения пред двете врати. Гостите на два пъти застрашиха вратата на Адриан, но удари на Оливие Жиру и Тио Уолкот не намериха очертанията на вратата. Домакините пък изненадаха съперника със заучено изпълнение на пряк свободен удар, извело Карлтън Коул сам срещу Шчесни, но капитанът на Уест Хам не успя да преодолее поляка.

Домакинът Уест Хам откри резултата в лондонското дерби на "Болейн граунд". Карлтън Коул даде аванс на "чуковете" срещу тима на Арсен Венгер само минути след началото на второто полувреме, възползвайки се от нелепа грешка на вратаря на гостите Войчех Шчесни. Полският страж изпусна пред себе си далечен удар на Кевин Нолан и позволи на Коул да се очове с топка в краката само на метри от голлинията. От подобна позиция бившият английски национал не сгреши и изведе Уест Хам напред. Веднага след попадението на Коул домакините имаха още няколко отлични шанса да удвоят своя аванс, но непростими пропуски направиха Мохамед Диаме и Джоуи О'Брайън, които не уцелиха вратата на Арсенал от много чисти положения в наказателното поле на Шчесни.

След този труден момент, гостите постепенно успяха да наложат сериозен натиск и буквално натикаха съперника си в неговото наказателно поле, което в крайна сметка даде резултат. Крилото на Арсенал Тио Уолкот отбеляза два гола, с което на практика обърна мача в полза на своя тим в рамките само на три минути. Той първо възстанови равенството с попадение в 68-ата минута, а след това направи 1:2 с попадение в 71-ата. Английският национал материализира сериозния натиск, който гостите наложиха след попадението на Карлтън Коул и с диагонален удар преодоля Адриан, след като двама защитници на "чуковете" не успяха да избият топката, отправена от Уолкот по посока на своята врата.

Три минути след това центриране на Лукас Подолски бе отклонено от Джеймс Томкинс право на главата на Уолкот и той отблизо препарира вратаря за 1:2.

Попадение на Лукас Подолски в 79-ата минута е на практика реши крайния изход, след като направи аванса на "артилеристите" два гола - 1:3. Германският национал се появи като резерва и се разписа след пас на Оливие Жиру, за да даде солиден аванс на своя отбор, който преди неговото влизане в игра губеше в резултата. До края на мача гостите спокойно дочакаха последния съдийски сигнал и добавиха три точки в своя актив, за да окупират върха след Коледа.