Лидерът в лигата Анахайм с девета поредна победа

Лидерът в Националната хокейна лига Анахайм постигна девета поредна победа след 3:2 срещу домакина Вашингтон. Михаил Грабовски и Никлас Бекстрьом дадоха аванс на столичани от 2:0 малко след средата на първата част, но до края гостите стигнаха до пълен обрат, след като Андрю Колиано, Саку Койву и Хампус Линдхолм се отличиха с по гол и асистенция. Така Анахайм си осигури първото място в лигата преди Коледната пауза в шампионата с актив от 59 точки след 27 победи в 39 мача.

Отава разгроми лидера в Източната конференция Питсбърг с 5:0 като домакин. Вратарят Крейг Андерсън отрази всичките 27 удара и записа втория си "шътаут" за сезона, Ерик Карлсен се отличи с гол и две асистенции, а канадците прекъснаха серията на съперника от седем поредни победи. Зак Смит, Боби Райън, Кайл Търис и Кори Коначър също вкараха. Питсбърг остана с 55 точки.

Носителят на Купа "Стенли" Чикаго се наложи над гостуващия Ню Джърси с 5:2 и остана само на точка зад Анахайм. Патрик Шарп реализира два гола за успеха на шампионите, които са водачи в Централната дивизия. Патрик Кейн, Брайън Бикел и Ник Леди също се разписаха за домакините, които позволиха на съперника да отправи само 12 удара в мача. Стивън Джонта и Майкъл Райдър направиха загубата на гостите малко по-почетна. Бостън разгроми домакина Нешвил с 6:2, а старши треньорът Клод Жулиен записа победа номер 400 в кариерата си. Жаром Игинла се разписа два пъти, а новобранецът Райън Спуунър се отличи с три асистенции за гостите, които спечелиха за седми път в последните си девет срещи. Карл Сьодерберг завърши с гол и две асистенции, Мат Фрейзър, Райли Смит и Брад Марчанд също реализираха.

Крейг Смит вкара двете попадения за Нешвил, който загуби за четвърти пореден път. Вратарят Семьон Варламов направи 41 спасявания, но не успя да помогне на гостуващия Колорадо да избегне поражението от Сан Хосе с 4:5 след изпълнение на дузпи. Лоугън Кутюр и Патрик Марло бяха точни при наказателните удари, а домакините записаха втора поредна победа. Брент Бърнс се отличи с гол и две асистенции за Сан Хосе, а Джо Торнтън добави три асистенции. Колорадо беше близо до успеха, но Джо Павелски изравни с гол 20 секунди преди края. Ерик Джонсън завърши с гол и асистенция за тима. Филаделфия се справи с Минесота с 4:1 и записа девета поредна домакинска победа за първи път след сезон 2005/2006. Уейн Симъндс вкара два гола, а вратарят Стийв Мейсън отрази 26 шайби.

Евгени Набоков спаси 23 удара за 56-ия "шътаут" в кариерата си, а Ню Йорк Айлендърс победи домакина Детройт с 3:0. Кайл Окопсо, Михаел Грабнер и Кейси Сизикас вкараха в първата част за гостите, които са на последно място в дивизия "Метрополитан" и имат само три успеха в последните си десет мача. Айлендърс записа четвърти пореден успех в "Джо Луис Арина", където няма поражение от 28 ноември 2003 година. Детройт пък има само шест победи в 22 мача като домакин в кампанията. Едмънтън прекъсна серията си от шест последователни загуби след 6:2 срещу гостуващия Уинипег. Тейлър Хол се отличи с гол и две асистенции, а домакините вкараха последните четири попадения в мача, за да спечелят за първи път от 10 декември насам.