Арсенал и Челси не си вкараха и завързаха съвсем "възела" във Висшата лига (видео)

Отборите на Арсенал и Челси не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в лондонското дерби на 17-ия кръг от Висшата лига, което трябваше да определи лидера в класирането на английския шампионат. В двубой игран при тежки атмосферни условия и почти непрестанен дъжд в английската столица, възпитаниците на Арсен Венгер и Жозе Моуриньо почти не създадоха голови положения пред двете врати и заслужено феновете на "Емиратс" така и не видяха гол в една от двете врати.

Така Арсен Венгер отново не успя да победи Специалния, срещу който не познава победата вече в 10 мача между двамата. Освен това равенството заплете още повече интригата на върха в класирането на Премиър лийг, след като нито един от двата съперника не успя да измести Ливърпул от първата позиция. Първите пет отбора в подреждането са събрани само в рамките на две точки, след като мърсисайдци водят с 36 т., а техният градски съперник Евертън е на пето място с 34.

Най-доброто положение преди почивката бе в 31-ата минута на срещата, когато отлична комбинация на Челси пред наказателното поле на домакините завърши с пас на Еден Азар към Франк Лампард, който от въздуха стреля много силно и точно, но топката срещна горната греда зад Войчех Шчесни и тупна пред голлинията му. В следващите минути Фернандо Торес стреля още два пъти, но първо Шчесни спаси неговия удар, а след това и Пер Мертезакер блокира отправената към вратата на своя тим топка.

В 44-ата минута Вилиан получи възможност да стреля от 15-ина метра след отлична контраатака на Челси, но бразилското крило стреля право в ръцете на Шчесни. Домакините на два пъти претендираха за дузпа в своя полза, след като първо Тио Уолкот падна в пеналтерията след съприкосновение с бранител, а след това Гари Кейхил блокира удар на Месут Йозил, за което футболистите на Арсенал претендираха, че е играл с ръка. И в двата случая обаче Майк Дийн правилно не посочи бялата точка.

След почивката двата отбора се "захапаха" още по-здраво, но това не даде резултат в положения пред двамата вратари, а повече в твърди влизания и сблъсъци между футболистите на двата съперника. Това доведе и до първите жълти картони в мача, а освен това опонентите бяха много близо до масово сбиване, след като Бранислав Иванович влезе неспортсменски в гръб на Месут Йозил.

Все пак в 79-ата минута Оливие Жиру се озова на стрелкова позиция вдясно от вратата на Петер Чех и можеше да открие резултата, но не успя да уцели рамката зад чешкия страж. Шест минути по-късно френският таран отново трябваше да завърши опасна атака на своя тим, след като Киърън Гибс и Томаш Росицки комбинираха отлично по лявото крило, но ударът на Жиру бе блокиран от защитник на гостите.

В 91-ата минута топката бе изчистена от самата голлиния на Челси, след като домакините пратиха опасен ъглов удар пред вратата на Чех по посока на голлинията с удар на Бакари Саня, но последна преграда пред гола се оказа Сесар Аспиликуета, който изчисти от позицията си до страничната греда.

Така "артилеристи" и "сини" не успяха да стигнат до гол и поделиха точките, с което направиха празничния цикъл от мачове във Висшата лига дори още по-интересен, отколкото изглеждаше той преди срещата между тях.