Монтана 2003 се справи с Рилски спортист за едно полувреме

Отборът на Монтана 2003 записа поредна победа в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи при домакинството си на Рилски спортист (Самоков) с 68:53 в мач от XII кръг.

Ана Соколан и Стефка Николова бяха най-резултатни за победителките и приключиха с по 14 точки, а Олена Самбурска и Радостина Славова-Нанева добавиха по 11 точки за успеха.

Стефка Митева се отличи с „дабъл-дабъл” – 14 точки и 10 борби за гостенките, а Теодора Динева вкара 12 точки.

Първото полувреме беше изключително равностойно, като двата отбора постоянно си разменяха лидерството и разликата в резултата рядко преминаваше границата от 2-3 точки. 16 секунди преди края на втората четвърт Рилски спортист имаше аванс от четири точки – 34:30 след кош на Наталия Топалова, но в ответната атака Самбурска беше точна за Монтана и оформи резултата на почивката – 32:34.

Всичко в мача се реши през третата част, когато баскетболистките на Монтана коригираха представянето си на терена и бързо успяха да стигнат до обрат и да натрупат по-сериозна преднина – 50:40. В заключителните десет минути гостенките от Самоков не повяраха, че имат сили за връщане в мача, като до последния съдийски сигнал не сътвориха нищо интересно и логично загубиха – 53:68.