Рилски спортист не остави шанс на Черноморец

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като постигна напълно очаквана победа при визитата си на аутсайдера в шампионата – Черноморец (Бургас) с 98:83 в двубой от X кръг.

Шон Бърнет беше най-полезен за гостите и приключи с „дабъл-дабъл” – 28 точки и 12 борби, Върнън Тейлър добави 13 точки, а Уил Уокър и Йордан Бозов вкараха по 12 точки за успеха.

Богдан Боев беше нак-резултатен за „Акулите” – 23 точки, Емил Бинев и Тодор Тодоров вкараха съответно по 19 и 13 точки, а Новак Попович се прибра в съблекалнята с 10 точки.

Възпитаниците на Росен Барчовски тръгнаха силно в мача и след първите десет минути вече имаха двуцифрен аванс – 23:13. През втората четвърт играта се изравни, но въпреки това, гостите демонстрираха нагледно, че са по-класния отбор и без особени проблеми задържаха преднината си – 47:34.

Всичко в този мач приключи през третия период, когато гостите отново натиснаха съперника и стигнаха до още по-смазваща разлика в своя полза – 73:51 след 30 минути игра. В заключителната четвърт играчите на Рилецо намалиха темпото и позволиха на Черноморец да поеме инициативата, но това не промени нищо и последния съдийски сигнал прозвуч при 15 точки аванс в полза на Рилски спортист – 98:83.