Лил се пребори за точка на "Парк де Пренс" и запази интригата във Франция (видео)

Отборите на Пари Сен Жермен и Лил не успяха да излъчат победител в дербито помежду си от 19-ия кръг в Лига 1. Двата тима направиха страхотен мач завършил 2:2. Златан Ибрахимович даде преднина на домакините в 36-ата минута, но гостите стигнаха до пълен обрат с попадения на Рио Мавуба в 44-ата и Саломон Калу в 53-ата от дузпа. Автогол на Франк Бериа в 72-ата минута обаче възстанови равенството, което се запази до края на мача и така се запази и интригата за титлата във Франция.

Лил имаше първата страхотна възможност да поведе в мача, като в 9-ата минута топката бе центрирана остро, но Саломон Калу се размина с нея на сантиметри от голлинията и не успя да я прати във вратата. След това обаче домакините взеха нещата в свои ръце и в 21-ата минута Лавеци направи страхотен пропуск, след като с прекрасно центриране бе намерен непокрит на точката на дузпата, но ударът му по брилянтен начин бе спасен от вратаря. В 32-ата минута и Тиаго Силва имаше прексарен шанс да се разпише, но от близо не успя да отклони удар на Златан Ибрахимович по посока на опразнената врата.

Все пак по-добрата игра на ПСЖ даде резултат в 36-ата минута, когато Ибра с прекрасно изпълнение от пряк-свободен удар и рикошет в стената препарира вратаря за 1:0. Гостите обаче изненадващо се върнаха в мача в самия край на полувремето, когато Калу напредна и върна топката към Марвен Мартен, който обаче хитро пропусна за нахлуващия от задна позиция Рио Мавуба и той със силен удар прати топката във вратата за 1:1.

В 52-ата минута на втората част Люка Дин спъна за дузпа Бериа и Саломон Калу реализира 11-метровия наказателен удар, като доведе нещата до 1:2 за Лил. В 61-ата минута обаче домакините също претендираха за дузпа за игра с ръка на съперников футболист, но не получиха такава. Все пак парижани успяха да стигнат до равенството в 72-ата минута, когато при центирране в наказателното поле вратарят излезе неразчетено, а Бериа прати топтака в собствената си врата за 2:2.

В края на мача и пред двете врати вреше и кипеше. Първо в 84-ата минута страхотен удар на Ибра от фаул профуча над вратата. В 87-ата минута пък Орижи можеше да донесе успеха на гостите, но изстрелът му бе спасен от Салваторе Сиригу. Минута по-късно със сериозен пропуск се отличи и Марко Баша.

В крайна сметка обаче срещата завърши без победител, като ПСЖ остава начело в класирането с 44 точки, докато Лил пък продължава да държи третата позиция с 40 точки в актива си.