Петев отново не прощава в Кипър (видео)

Българският треньор Ивайло Петев постигна шеста поредна победа начело на АЕЛ Лимасол, след като днес футболистите му разбиха с 3:1 Етникос Ахна в среща от 14-ия кръг. С този успех жълто-сините вече са еднолични лидери в класирането с 33 точки - с две пред съгражданите си от Аполон, които вчера завършиха 0:0 при гостуването на Ермис (Арадипу). По-рано днес Апоел разби с 3:0 като гост Еносис Паралимни и се изкачи на 3-а позиция с 29.

Две попадения за отбора на Петев вкара Орландо Са, който е на второ място при стрелците с осем гола. Той откри резултата в 16-ата минута, засичайки с глава центриране на Монтейро. След половин час игра отново португалецът удвои след индивидуален пробив, а в 64-ата Лусиано Бебе вкара за 3:0 след като преодоля централния защитник на гостите Барбудис. Етникос Ахна вкара почетния си гол чрез Чиди в 74-ата минута с глава.