Ямбол с очаквана, но трудна победа в Плевен

Отборът на Ямбол постигна победа в X кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Спартак (Плевен) с 98:89.

Станислав Говедаров и Павлин Иванов бяха най-резултатни за победителите и отбелязаха съответно по 31 и 30 точки, а Стойо Чолаков записа срещу името си 10 точки.

Цветослав Острев беше най-резултатен за домакините – 21 точки, Джеймс Анакрийн добави 18 точки, а Веселин Георгиев и Васил Александров приключиха с по 13 точки.

Първата четвърт премина равностойно, като баскетболистите на Ямбол имаха повече късмет в края и успяха да се откъснат напред с четири точки – 26:22, а до почивката момчетата на Юлиан Радионов наложиха волята си и с няколко добри отигравания в нападение успяха да стигнат и до двуцифрен аванс – 49:33.

Въпреки голямото си изоставане, баскетболистите на Спартак не се предадоха и се хвърлиха с всички сили да търсят обрат през второто полувреме. Възпитаниците на Цветан Антов успяваха на няколко пъти да се доближат на 6-7 точки от съперника си, но силите им не стигнаха за повече и последния съдийски сигнал прозвуча при 98:89 в полза на Ямбол.