Лион попарен в последната секунда (видео)

Отборът на Лион не успя да победи при визитата си на Лориен в мач от 19-ия кръг на Лига 1, въпреки че половин час преди края на срещата водеше с 2:0. "Хлапетата" допуснаха изравняване 2:2 буквално в последната секунда на срещата.

Играчите на Реми Гард откриха резултата в средата на първата част, когато Клеман Грение завърши многоходова акция с плътен удар. В началото на втората част Бафетимби Гомис удвои след като довкара един избит от вратаря Баптист Рейне удар. В 60-ата минута Венсан Абубакар намали с мощен удар от границата на наказателното поле, а в 93-ата резервата Ален Траоре изравни с глава.

Така Лион пропусна да изпревари днешния си съперник в класирането и остава на десета позиция с 25 точки. "Мерлузите" пък нямат загуба вече седем мача и заемат девето място с 27 точки.