Левски оцеля срещу Берое в Стара Загора

Вицешампионът на България – Левски постигна нова победа в Националната Баскетболна Лига, но тя не дойде никак лесно, след като момчетата на Константин Папазов трябваше да треперят до самия край, за да се поздравят с успеха при визитата си на Берое в Стара Загора с 94:93 в двубой от X кръг.

Павел Иванов отново беше над всички в състава на „сините”, като този път записа срещу името си 32 точки, а Лионел Чалмърс и Христо Захариев добавиха съответно по 16 и 12 точки.

Микеле Ди Нуно беше най-резултатен за старозагорци и приключи с впечатляващите 41 точки, Доминик Фъргюсън се отличи с „дабъл-дабъл” – 21 точки и 13 борби, а Мартин Раднев вкара 14 точки.

Още от самото начало на двубоя баскетболистит на Берое показаха, че нямат намерение да се предадат без бой и направиха всичко по силите си, за да затруднят съперника си. Момчетата на Атанас Радев демонстрираха отлична игра във всяко едно отношение, като след пъряите две части дори имаха аванс от три точки – 50:47.

Третата четвърт отново беше равностойна, като и този път домакините от Стара Загора се възползваха по-добре от шансовете си, което им даде възможност да увеличат леко преднината си – 79:74 след 30 минути игра.

Баскетболистите на Левски се хвърлиха да търсят обрат в заключителните десет минути и успяха да поведат при 1:37 минути преди края, като с основна заслуга беше Павел Иванов. В края деамата бе пълна, след като при 94:93 в полза на Левски домакините имаха златен шанс да стигнат до победата, но нервите на Раднев не издържаха и той пропусна два наказателни удара, което прати победата в ръцете на столичани.