Евертън сломи Суонзи с невероятни голове на младите си звезди

Тимът на Евертън продължи с отличното си представяне през сезона и записа десетия си пореден мач без поражение във Висшата лига, побеждавайки Суонзи с 2:1 като гост на "Либърти Стейдиъм", за да се изкачи на четвъртото място в класирането само на две точки зад лидера Ливърпул. Възпитаниците на Роберто Мартинес стигнаха до победата с два изключително красиви гола на Шеймъс Коулмън и Рос Баркли. Брайън Овиедо си отбеляза автогол между двете попадения на младите таланти на "карамелите", а в края на мача Тим Хауърд трябваше да се намесва решително, за да запази аванса на своя отбор. Така Евертън остава единственият тим във Висшата лига само с една загуба от началото на сезона, а амбициите на тима на Роберто Мартинес вече са съвсем по-различни след впечатляващия старт на сезона.

След нулево първо полувреме под непрестанния уелски дъжд на "Либърти Стейдиъм", Шеймъс Коулмън даде аванс на гостите с изключителен гол от далечно разстояние. Десният бек на гостите получи топката от Джеймс Макарти и я изстреля с всичка сила неспасяемо в близкия ъгъл на Герхард Тремел. Авансът на гостите обаче се задържа само четири минути, след като Брайън Овиедо се озова на грешното място в наказателното поле след удар на Дуайт Тиендали и топката се отклони в тялото му, за да остави Хауърд безпомощен за 1:1.

Това обаче не бе всичко в този мач и десетина минути преди края младият Рос Баркли изпълни фантастично пряк свободен удар, топката се отклони в горната греда зад Тремел и се оплете в мрежата му за 1:2. До края на мача домакините се хвърлиха в мощни атаки, но Хауърд спаси на два пъти вратата си след силни удари на Ерик Лама и Джонджо Шелви, за да запази трите точки за Евертън.