Късен гол на Роси донесе победа на Фиорентина (видео)

Отборът на Фиорентина се поздрави с важна победа с 1:0 като гост срещу Сасуоло в среща от 17-ия кръг на италианското първенство. Автор на единственото попадение в мача стана реализатор №1 на Серия "А" от началото на сезона Джузепе Роси в 82-ата минута, като той има вече 14 гола в настоящия шампионат. Роси донесе трите точки на тима си с удар от дъгата на наказателното поле на домакините.

Един срещу друг днес се изправиха двама бивши съотборници в Рома - Еузебио Ди Франческо и Винченцо Монтела - треньорите съответно на Сасуоло и Фиорентина. Късният гол на Роси позволи на "виолетовите" да запишат 10-ата си победа от началото на сезона и да съберат 33 точки. Фиорентина е на четвърто място в подреждането, на 3 точки от третия Наполи. Сасуоло пък е в зоната на изпадащите - на 18-а позиция с 14 точки.