Борусия (М) изпревари Борусия (Д) след реми

Отборите на Борусия (Мьонхенгладбах) и Волфсбург завършиха 2:2 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Головете за домакините вкараха Рафаел (59) и Хуан Аранго (64). За "вълците" се разписаха Диего (53) и Бас Дост (86). С успеха Борусия (М) задмина Борусия (Дортмунд) в спора за третото място.

Първото полувреме започна с опознаване, след което "зелените" от "Фолксваген Арена" взеха инициативата. Диего дирижираше играта, но пропуски направиха Ивица Олич и Максимилиан Арнолд. В края на полувремето домакините създадоха интересни атаки.

В 53-ата минута Волфсбург заслужено откри резултата. Диего вкара от въздуха за "вълците" след пас на Рикардо Родригес. Борусия реагира почти мигновено и набързо обърна мача. В 59-ата Рафаел оплете топката в мрежата след изстрел от 13 метра при подаване на Макс Крузе. Пет минути по-късно Хуан Аранго вкара след изпълнение специалитет - пряк свободен удар от цели 27 метра. В 86-ата Дост подели точките с попадение отблизо.

Снимка: Getty Images/Guliver