Аде поведе Тотнъм към победа в дебюта на Шърууд в Премиър лийг (видео)

Реабилитираният от заместника на Андре Вилаш-Боаш Тим Шърууд нападател на Тотнъм Емануел Адебайор изнесе фантастичен мач за "шпорите" при гостуването им на Саутхамптън, като отбеляза два от трите гола за лондончани при успеха с 3:2 на "Сейнт Мерис". Временният мениджър на Тотнъм във втори пореден мач гласува доверие на тогоанския нападател, който бе в открит конфликт с Вилаш-Боаш и той му се отблагодари по най-добрия възможен начин, за да донесе на тима му първа победа при дебюта на Шърууд във Висшата лига. Победата доближи лондончани на три точки от четвъртото място. Саутхамптън пък регистрира пети пореден мач без победа в шампионата, като поражението бе трето за "светците" в рамките на тези пет срещи.

Адам Лалана откри резултата в полза на Саутхамптън след само 13 минути игра. Английският национал получи топката от Дани Фокс в средата на терена и с прецизен удар извън наказателното поле преодоля Юго Лорис, след като топката срещна и страничната греда зад френския страж по пътя си към мрежата.

Само десетина минути по-късно обаче Емануел Адебайор върна отбора на гостите в мача с фантастично попадение. Роберто Солдадо центрира отлично в наказателното поле и тогоанският стрелец с акробатично изпълнение засече топката в мрежата на Пабло Казанига за 1:1.

След почивката головете заваляха с все по-голяма сила. Първо Йос Хойвелд си заби нелеп автогол след остро центриране пред своя вратар, което той се опита да избие.  Авансът на гостите обаче се задържа само пет минути, след като Рики Ламбърт възстанови равенството на празна врата, изведен отлично с пета от Адам Лалана.

В 64-ата минута обаче Адебайор отново избухна и изведе гостите напред. Той получи топката в наказателното поле на домакините от Насер Шадли, завъртя се и с отличен плътен удар матира Казанига за 2:3