Марсилия се спаси от загуба за 60 секунди (видео)

Отборите на Олимпик Марсилия и Бордо завършиха наравно 2:2 в мача помежду си от 19-ия кръг на Лига 1. Жирондинците могат да съжаляват, че не си тръгнаха с три точки от "Стад Велодорм", тъй като до 73-ата минута водеха с 2:0, но само за една минута домакините стигнаха до равенството.

Резултатът бе открит в 34-ата минута от Жусие, който се разписа с глава след центриране от корнер на Людовик Обраняк. В 66-ата минута гостите стигнаха до втори гол при една грешка в отбраната на ОМ. Касим Абдала се опита да върне топката с глава към Стив Мандадна, но Никола Морис-Белай открадна кълбото и порази мрежата за втори път. Марсилия обаче успя да стигне до равенството само за 60 секунди. В 73-ата Флориан Товен изпълни пряк-свободен удар, който бе избит от Седрик Карасо, но при добавката Алексис Ромао намали. Само минута по-късно домакините изравниха. Бенжамен Менди получи топката вляво в наказателното поле и продължи към Андре-Пиер Жиняк, който се пребори с Максим Пундж и Марк Планюс, за да прати топката зад голлинията.

Така с поделените точки Бордо заема четвърто място с актив от 31 точки, докато Марсилия се смъкна до шесто място с две по-малко.