Старата госпожа разби Аталанта преди да посрещне белобрадия старец (видео)

Италианският първенец Ювентус разби с 4:1 Аталанта при гостуването му в Бергамо в последния мач за 2013 г. Момчетата на Антонио Конте бяха по-добрия отбор и закономерно спечелиха срещата, с което продължават да са на пет точки пред основния преследвач Рома. Попаденията за "бианконерите" днес вкараха Карлос Тевес, Пол Погба, Фернандо Йоренте и Артуро Видал. Почетния гол за домакините реализира Макси Моралес.

Наставникът на Старата госпожа отново заложи на любимата си схема 3-5-2, като атаката се водеше от Тевес и Йоренте. Рано-рано аржентинецът откри резултата с нисък шут, но с помощ от гредата Моралес изравни в 15-ата минута. След почивката обаче Старата госпожа не даде шанс на съперника си. Погба отблизо направи 2:1 веднага след подновяването на играта, като остана съмнение за игра с ръка на Йоренте преди головия удар. Четвърт час преди края Цар лъв направи 3:1, а в 79-ата минута Видал засече пас отдясно на халф-бека Стефан Лихтщайнер за крайното 4:1.

Така Юве ще започне 2014 г. като безспорен водач в Серия "А" и уверено ще се насочи към трета поредна титла и трета звезда над емблемата.