Стефани Стоева с титлата на сингъл в Истанбул, Габриела Стоева шампионка на смесени двойки

Стефани Стоева спечели титлата на сингъл жени на международния турнир по бадминтон в Истанбул (Турция) с награден фонд 5 хиляди долара, а сестра й Габриела Стоева стана шампионка на смесени двойки. Поставената под номер 2 Стоева победи на финала в оспорван мач представителката на домакините Неслихан Игит с 14:21, 21:16, 21:19 за 48 минути. Българката загуби първия гейм, но успя да вземе следващите два, в които водеше убедително.

Габриела Стоева взе титлата на смесени двойки. Заедно с Антон Кайсти (Финландия) те разгромиха на финала Василий Кузнецов и Виктория Воробьова (Русия) с 21:9, 21:15 за 21 минути. Двете сестри имат шанс да спечелят още по едно златно отличие. На двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева, номер 1 в схемата, ще играят по-късно днес срещу Неслихан Игит и Йозге Байрак (Турция).