Прекрасен гол с пета реши дербито на Милано (видео+галерия)

Отборът на Интер триумфира в 211-ото дерби срещу Милан. "Нерадзурите" спечелиха с 1:0 двубоя от 17-ия кръг на Серия "А". Героят в мача пък бе Родриго Паласио, който донесе успеха на своя тим вкарвайки прекрасен гол с пета в 86-ата минута. Иначе двата тима направиха доста здрав сблъсък с много положения и пред двете врати, но в крайна сметка тази вечер шансът бе на страната на символичните домакини, които измъкнаха ценния успех. В края на мача се стигна и до батални сцени, при които Сълей Мунтари получи заслужен червен картон за удар срещу съперников футболист.

Първото голово положение в мача бе създадено от домакините, като в 7-ата минута Родриго Паласио стреля от далеч, но без да затрудни Кристиан Абиати. Веднага след това обаче Милан организира чудесна контра и Балотели получи на стрелкова позиция, но прати топката встрани от вратата. В 10-ата минута отново Супер Марио имаше възможност да стреля от воле от границата на пеналта, но отново не бе особено прецизен. Минута по-късно пък Кака отправи коварен удар по земя, който затрудни Самир Ханданович, но в крайна при последвалото разбъркване бе отсъдено нарушение срещу вратаря.

Последваха добри минути за Интер и в 15-ата Фреди Гуарин опита изненадващ далечен удар, който профуча много близо до гредата. Милан пък отговори с опасен изстрел на Сълей Мунтари. В 29-ата минута символичните гости пропуснаха най-добрата си възможност до момента след като при едно разбъркване в наказателното поле Ханданович излезе неразчетено и подари топката на Андреа Поли, който обаче вместо да отбележи в опразнената врата прати кълбото над гредата. След това отново Мунтари пробва далечен изстрел без особен успех.

В 40-ата минута се стигна до най-спорното положение в мача като Кристиан Сапата влезе доста остро в краката на Родриго Паласио в наказателното поле на Милан, но съдията не видя основания да отсъди дузпа за домакините. В самия край на полувремето пък Естебан Камбиасо получи възможност да стреля с глава от добра позиция, но не успя да уцели вратата.

Интер стартира по-добре второто полувреме и набързо стигна до две голови опасности. Първо в 46-ата минута Джонатан стреля от труден ъгъл, но вратаря спаси. Три минути по-късно пък при едно центриране Уго Кампаняро стреля с глава и Мунтари се наложи да чисти пред голлинията.

Веднага след това обаче и "росонерите" бяха близо до гола като в 52-ата минута Балотели стреля опасно, вратарят спаси, но след това останаха съмнения за игра с ръка на Юто Нагатомо. В 55-ата минута се откри нов шанс пред Балотели, но този път той не уцели вратата. В 63-ата минута пък след коварен рикошет Кампаняро за малко да си отбележи автогол. В 66-ата минута Интер отговори с далечен изстрел на Нагатомо спасен от Абиати, но след това се откри нов шанс от фаул за Балотели, който стреля покрай вратата.

"Нерадзурите" пък действаха предимно на контраатаки. В 78-ата минута Матео Ковачич отправи опасен удар, а в 81-ата минута Родриго Паласио стреля от точката на дузпата, но не успа да преодолее Абиати, а при последвалото разбъркване се стигна и до втора възможност за аржентинеца, който обаче бе блокиран от защитник. В 86-ата минута обаче домакините нанесоха своя удар. При едно центриране по земя Родриго Паласио с прекрасно докосване с пета не остави шансове на вратаря и отбеляза за 1:0, като това се оказа и победният гол в мача. В края на срещата пък се стигна до някои неприятни сцени, като Мунтари удари съперник без топка и получи директен червен картон.

Така Интер триумфира в дербито и записа първата си победа при новия собственик Ерик Тохир. С този успех "нерадзурите" излязоха на 5-ата позиция с 31 точки, докато Милан продължава да драпа в долната половина на класирането на 13-ата позиция с 19 точки.