Вела и Гризман съсипаха Гранада (видео)

Въпреки натоварената си програма заради участието в Шампионската лига, Реал Сосиедад се представя повече от стабилно в първенството на Испания. Тимът от Реал Сосиедад завърши календарната година с ценна победа при гостуването на Гранада. Баските се наложиха с 3:1, като и този път в основата на успеха бяха звездите Карлос Вела и Антоан Гризман. С днешната си победата съставът на Хагоба Арасате се придвижи на 5-о място в класирането, а Гранада остава в средата на таблицата.

Преди почивката срещата се развиваше равностойно, но в средата на полувремето Вела се възползва от грешка в отбраната на Гранада и откри резултата. Домакините бързо изравниха чрез Франсиско Медина - Пити, но още преди края на полувремето Гризман върна преднината на Реал Сосиедад. Това бе 11-и гол за французина от сатрта на кампанията - повече, отколкото той отбеляза през целия минал сезон.

След почивката пробойните в защитата на Гранада доведоха до още един гол във вратата на Роберто Фернандес. Реализира го отново Вела. Мексиканецът остана непокрит в наказателното поле и с мощен шут под гредата оформи крайния резултат.

След поражението тази вечер Гранада е отборът с най-лоши показатели като домакин от началото на сезона.