Наполи се препъна в Сардиния (видео)

Отборът на Наполи пропусна да се изравни по точки с Рома на второто място в Серия "А" преди утрешния мач на "вълците". "Небесносините" завършиха 1:1 като гост на Каляри и заемат трета позиция в класирането с 36 точки. Първи до гол стигнаха домакините, за които се разписа Нене в 9-ата минута, но не след дълго Гонсало Игуаин изравни от дузпа с 9-ия си гол за сезона.

Наполи искаше да завърши годината с победа и да продължи позитивната си серия след успехите над Арсенал и Интер. За пореден път обаче тимът на Рафаел Бенитес демонстрира непостоянство и липса на достатъчно идеи в остсъствието на контузения Марек Хамшик.

В 5-ата минута Нене прати топката в мрежата на Хосе Рейна, но голът му беше отменен заради засада. Малко по-късно централният нападател на Каляри отново беше оставен непокрит и домакините поведоха. В 14-ата минута голмайсторът се контузи, а в средата на полувремето Наполи стигна до изравняване. Горан Пандев беше задържан в наказателното поле и Игуаин реализира дузпата за 1:1.

Малко преди почивката Рейна се контузи и бе сменен от Рафаел Кабрал. Наполи беше по-активният отбор през втората част, но така и не успя да се добере до трите точки. За Каляри това беше четвърто равенство в последните 5 мача.