Примера има нов водач след драма на "Висенте Калдерон" (видео)

Атлетико Мадрид е новият водач в Ла Лига. Отборът на Диего Симеоне надви много трудно гостуващия Леванте с 3:2 и има 3 точки повече от Барселона преди утрешния мач на катаунския гранд срещу Хетафе. Едва за втори път от началото на сезона (и за първи в първенството) "дюшекчиите" се озоваха в ролята на догонващия на "Висенте Калдерон". Преднината на Леванте беше заличена от гол на Диего Годин, а след почивката Диего Коща с поредните си две попадения донесе успеха на Атлетико. Победното попадение на бразилеца с испански пасоорт падна в 77-ата минута от дузпа.

Мачът започна с изненадващ гол във вратата на "дюшекчиите". Негов автор стана Андреас Иваншитц още във 2-ата минута. Австриецът се измъкна отляво в наказателното поле и успя да преодолее Тибо Куртоа. Последва мощен домакински натиск, но отбраната на Леванте бе добре подредена и не допускаше сериозни опасности.

След средата на полувремето пресата на Атлетико стана жестока и гостите изпаднаха в глуха защита. В 30-ата минута Хуан Франсиско Торес - Хуанфран центрира перфектно и Диего Годин изравни с глава. Малко след това Иваншитц се контузи и Хоакин Капарос го смени с Педро Риос.

Атлетико нанесе втория си удар веднага след почивката. Подаване на капитана Габи Фернандес достигна до Диего Коща и той простреля Кейлър Навас. Мадридчани се успокоиха и леко намалиха оборотите, но при една контра бяха наказани с гол на резервата Педро Риос. Симеоне реагира на мига и усили атаката с включването на Раул Гарсия и Адриан Лопес. Атлетико отново притисна съперника.

Така се стигна до 76-ата минута, когато "рохибланкос" получиха дузпа. Хуанфран се вряза рязко в наказателното поле и беше повален от бранител на Леванте. Диего Коща беше безпощаден от бялата точка и отбеляза 19-ия си гол в първенството - с два повече от Кристиано Роналдо.

Футболистите на Леванте не се отказаха да преследват равенството, но успяха да стигнат само до няколко статични положения, с които защитниците на Атлетико се справиха. В 90-ата минута капитанът на гостите Хуан Франсиско - Хуанфран удари без топка Филипе Луиш и беше изгонен.

Това беше последният мач на Атлетико за календарната година. На 4 януари столичани гостуват на Малага, а седмица по-късно е голямото дерби с Барселона.

Загубата остави Леванте на 12-о място в таблицата с 20 точки.