Драматична развръзка и червен картон на Роналдиньо белязаха мача за третото място (видео)

Атлетико Минейро вкара гол минути след изгонване на Роналдиньо с червен картон и се наложи с 3:2 над Гуанджоу в мача за третото място от световното клубно първенство по футбол. Резервата Луан се разписа секунди преди изтичането на редовното време, като две минути преди това Роналдиньо беше изгонен за грубо нарушение срещу съперников играч. Самият той обаче донесе равенството 2:2 с точен изстрел от около 20 метра при изпълнение на пряксвободен удар, след като домакините бяха обърнали резултата чрез Мурикуи и Дарио Конка.

Мачът беше много интересен, особено преди почивката, когато паднаха цели 4 гола. Жосуе откри за Атлетико още във 2-ата минута, но в 9-ата Мурикай изравни за Гуанджоу. Китайският тим излезе напред в резултата с гол на Конка от дузпа в 15-ата минута, а натискът на Атлетико доведе до попадението на Роналдиньо в самия край на полувремето.

След почивката бразилците доминираха, но направиха доста пропуски. В 87-ата минута футболист на Гунджоу фаулира Роналдиньо и след това го изрита. Звездата на Атлетико не сдържа нервите си и отвърна, за което получи директен червен картон. В последната минута обаче резервата Луан успя да вкара третия и победен гол за тима от Минейро.

ГУАНДЖОУ ЕВЪРГРАНД - АТЛЕТИКО МИНЕЙРО 2:3 (2:2)