Нефтохимик 2010 измъкна драматично 3:2 над Добруджа 07 в Добрич

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) извоюва успех с 3:2 (15:25, 29:27, 31:33, 25:22, 15:11) при гостуването си на Добруджа 07 (Добрич) в последната среща от Суперлигата за 2013 година.

Домакините започнаха двубоят по отличен начин и бяха пълни господари на полето в първия гейм, като на второто техническо прекъсване имаха педнина от 7 точки, която скоро и развиха до 10 в края на частта - 25:15.

След размяната на полетата Добруджа 07 отново стартира силно и поведе с 3:0. Даниел Пеев обаче се намеси с прекъсване, което върна момчетата му в гейма и те успяха да обърнат резултата в своя полза при 9:8. Дойде ред и на Нефтохимик 2010 да води играта и с преднина от 4 точки гостите стигнаха до възможност да затворят частта. Възпитаниците на Мирослав Живков обаче са специалисти да обръщат подобни безнадеждни ситуации, играчите на Славия най-добре знаят защо, и съумяха да изравнят до 24:24 при сервис на Калоян Канев, който се появи като резерва. Последва размяна на водачеството и в крайна сметка късметът се усмихна на Мартин Пенев и компания - 29:27.

И ако на някой в зала "Добротица" му се стори напрегнат втория гейм, то със сигурност е променил мнението си в третия, когато двата тима си устроиха гоненица до 33:31 в полза на Добруджа 07. Този път домакините бяха напред в резултата с 23:20 и допуснаха съперникът им да запише 4 поредни точки в актива си. В напечените моменти от двете страни на мрежата безапелационно действаха Георги Петров и Стоян Самунев за Нефтохимик 2010 и Димитър Иванов за Добруджа 07.

В четвъртата част гостите взеха инициативата още от първите разигравания и поведоха с 3:0. Живков прекъсна серията им с почивка, но въпреки това Добруджа 07 остана догонващ в резултата, като на второто техническо прекъсване изоставаше с 12:16. Тази преднина даде допълнителна увереност на Нефтохимик 2010 и момчетата на Даниел Пеев съумяха да затворят гейма при 25:22.

В тайбрека отборите се вкопчиха в здрава битка и играта вървеше точка за точка до 10:10, когато Нефтохимик 2010 първи успя да дръпне с две точки след блок на Стоян Самунев и Георги Петров в зона 2. Прекъсването на помогна на Добруджа 07 да превърти и последваха нови две точки за гостите, които предрешиха и изхода от двубоя - 15:11 и 3:2.