Сашко Тонев игра малко повече от час при загуба на Вила (видео)

Националът Александър Тонев бе титуляр при загубата на неговия Астън Вила при гостуването на Стоук Сити в мач от 17-ия кръг на Премиър Лийг. Българинът остана на терена до 67-ата минута, когато бе заменен от Джордан Боуъри. Бившият играч на ЦСКА имаше шанс да вкара за тима си в началото на второто полувреме, но от много удобна позиция не успя да прониже вратата.

След нулево първо полувреме всички голове паднаха през втората част на срещата. Резервата Чарли Адам откри за Стоук в 50-ата минута - само 240 секунди, след като се бе появил в игра. Бившият играч на Ливърпул се разписа с удар по земя. В средата на полувремето обаче гостите изравниха след груба грешка в защитата на домакините. Ерик Питерс се опита да върне топката на вратаря Асмир Бегович, но Либор Козак успя да стигне пръв до кълбото и го прати в мрежата за 1:1. Радостта на Вила обаче бе кратка, тъй като само четири минути по-късно Питър Крауч бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и от близко разстояние даде нова преднина за тима си, която се оказа и решаваща.

Победата прати Стоук на десета позиция с 21 точки и така "грънчарите" четвърти мач поред нямат загуба в Премиър Лийг. Астън Вила пък записа трето поредно поражение и вече е 13-и с 19 точки.