Ман Юнайтед набира скорост и се разправи с Уест Хам (видео)

Шампионът Манчестър Юнайтед продължава да набира скорост с напредване на сезона в Премиър лийг. Днес "червените дяволи" показаха чудесна игра в домакинството си на Уест Хам и записаха четвърти пореден успех на сметката си във всички турнири. Играчите на Дейвид Мойс се наложиха с 3:1 на "Олд Трафорд" в срещата от 17-ия кръг на първенството. Головете в мача пък бяха дело на Дани Уелбек в 26-ата, Аднан Янузай в 36-ата и Ашли Йънг в 72-ата минута за домакините и Карлтън Коул в 81-ата минута за гостите.

Още от самото начало Ман Юнайтед се хвърли в атака и зареди положение след положение пред дебютиращия в Премиър лийг вратар Адриан дел Кастийо, който на няколко пъти трябваше да се намесва решително. Още във 2-ата минута се стигна до разбъркване при едно изпълнение на корнер и Том Клевърли стреля от близо, но стражът се намеси решително. В 11-ата минута Фил Джоунс открадна една топка в центъра на терена, напредна и отправи удар, но отново испанският вратар се намеси добре. Две минути по-късно Уейн Рууни стреля от фаул, но над вратата, а в 20-ата минута Антонио Валенсия нахлу от дясно и отправи бомбен шут, но отново Адриан спаси.

Натискът на домакините обаче ставаше все по-силен и в 26-ата минута Рууни напредна в наказателното поле и подаде за Дани Уелбек, който с удар в далечния ъгъл откри резултата в мача. Десет минути по-късно "червените даволи" удвоиха преднината си като Уелбек намери Янузай на скорост в пеналта, младокът финтира прекия си пазач и с прецизен удар направи 2:0. В 40-ата минута Юнайтед можеше и да утрои резултата, като при една прекрасна контраатака Рафаел да Силва намери Валенсия в наказателното поле, но еквадорецът стреля над вратата.

Второто полувреме също започна ударно за "червените дяволи" и още в 48-ата минута Янузай напредна и центрира на далечната греда, където Валенсия отправи удар, който бе отразен от защитник. При последвалия корнер Джони Еванс получи възможност да стреля с глава и бранител трябваше да чисти от голлинията.

След това за известно време Уест Хам успя да изравни играта и в 57-ата минута се стигна и до първата по-интересна ситуация пред Давид Де Хеа. При едно центриране от корнер Джеймс Колинс стреля с глава и Рууни трябваше да чисти пред голлинията. В 67-ата минута пък нов гол на домакините, отбелязан от Хавиер Ернандес, бе отменен заради доста спорна засада. В 72-ата минута обаче резултатът все пак стана 3:0 след като Валенсия напредна по крилото и върна за Рууни, който продължи към Ашли Йънг, а той с прекрасен изстрел заби кълбото в горния десен ъгъл на вратата.

Леко отпускане в редиците на Юнайтед в края обаче позволи на Уест Хам да върне едно попадение. В 81-ата минута Модибо Маига изведе прекрасно Карлтън Коул сам срещу вратаря и той не сгреши за 3:1, вкарвайки първия гол за "чуковете" на "Олд Трафорд" от шест години насам.

Така Манчестър Юнайтед записа ценен и напълно заслужен успех на сметката си и събра актив от 28 точки, с които се изкачи до 7-ата позиция в класирането. Уест Хам пък вече 4 поредни мача не може да стигне до победата и се намира на 17-ата позиция с 14 точки.