Монтана обърна ЦСКА с 3:1 в Суперлигата

Трета поредна победа записаха волейболистите на Монтана, след като в мач от 10-ия кръг на Суперлигата се наложиха като гости над ЦСКА с 3:1 (21:25, 25:21, 25:19, 26:24) в столичната зала "Васил Симов".

На поста либеро за ЦСКА започна Бойко Бонев, който замести в този мач Велизар Кьосев. Във вторник Кьосев претърпя операция на коляното и ще трябва да се възстановява.

ЦСКА започна по-добре мача и успя да поведе с 1:0 след само 21 минути - 25:21. Във втората част треньорът на гостите от Монтана Северин Димитров направи една промяна в стартовия си състав, като пусна Димитър Маринков на мястото на Бранимир Баев. Промяната даде резултат и Монтана натрупа аванс от самото начало и успя да изравни геймовете след 25:21.

В третата част домакините започнаха по-силно и поддържаха преднина от две точки, но при второто техническо прекъсване напред в резултата се оказа отборът на Монтана. Играчите на Северин Димитров показаха отлични изяви на блокада, благодарение на което дръпнаха и с 21:16. Това им позволи и да поведат с 2:1 след 25:19. Четвъртата част бе напълно равностойна, но Монтана успя да я измъкне трудно с 26:24, а с това да спечели и мача с 3:1.

Над всички за Монтана бе бившият играч на "червените" Иван Крачев с 19 точки (1 блок, 1 ас и 55% ефективност в атака) за победата. За тима на ЦСКА опитният капитан Ивайло Стефанов (4 аса, 37% перфектно посрещане, 62% позитивно и 52% перфектно посрещане) и влезлият като резерва Яни Георгиев (61% ефективност в атака, 68% позитивно и 36% перфектно посрещане) реализираха съответно 15 и 14 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.
ЦСКА: Георги Сеганов 11, Милен Илиев 8, Бранимир Грозданов 9, Ивайло Стефанов 15, Тодор Костов 3, Красимир Георгиев 9 - Бойко Бонев-либеро (Яни Георгиев 14, Живко Иванов, Радослав Парапунов, Владимир Станков, Андрей Николов)
Старши-треньор: Александър Попов
МОНТАНА: Любомир Агонцев 5, Иван Крачев 19, Валентин Димов 9, Бранимир Баев 3, Венцислав Рагин 12, Петър Кирчев 9 - Георги Георгиев-либеро (Димитър Маринков 11, Явор Генов, Владимир Лобутов)
Старши-треньор: Северин Димитров.

Статистика: Боян Панталеев (скаутмен на ЦСКА)