Йовов и Топузаков не бяха достатъчни на "сините" срещу Левски София-Запад (видео+галерия)

Отборът на Левски загуби тежко с 3:7 традиционния коледен двубой срещу отбора по футзал на Левски София-Запад, който се игра в столичната зала “НСА”. Над 300 фенове на столичани станаха свидетели за пета поредна година на шоуто между двата тима, като за четвърти път победител излезе съставът на Иво Николов. Само миналата година професионалните футболисти спечелиха след дузпи в зала “Христо Ботев”.

Спортният директор на Левски Христо Йовов, помощник-треньорът Елин Топузаков, двамата близнаци Борислав и Радослав Цонев, Пламен Димов, вратарят Пламен Илиев, играл днес като полеви играч, както и няколко младоци допълваха селекцията, а на вратата бе юношеският национал Александър Любенов. Топчо игра само през първата част.

През първото полувреме лидерът в столичното първенство по футзал, който този сезон има само победи, доминираше и заслужено водеше с 3:0 - Мартин Марков (2) и Александър Димитров бяха точни за София-Запад.

През второто полувреме срещата бе много по-отворена и равностойна, като  Радослав Цонев намали. Димитров при следващата атака вкара своя втори гол за 4:1. Капитанът Делян Койчев и Йосиф Шутев докараха резултата до 6:1, като феновете започнаха да скандират за седми гол и против ЦСКА.

Красиво попадение на Борислав Цонев и веднага нов гол от Христо Йовов доведоха резултата до 3:6. Бижутера взе ръкавиците от Любенов и стана вратар, но при една от атаките, при които се включи напред, Христо Костов се възползва и оформи крайното 7:3 за София-Запад.

След мача последваха множество снимки на феновете със своите любимци - Йовов и Илиев.

Настроението и на победители, и загубили днес бе приповдигнато. Първите постигнаха престижен успех, докато професионалисти все още са в еуфория след отстраняването на ЦСКА преди два дни в турнира за Купата на България.

Всеки от присъстващите, който желаеше, можеше да дари средства, които ще отидат във фонд "100 години Левски".
От тима на Иво Николов мача пропусна звездата на състава и националния отбор по футзал Даниел Несторов, който се намира във Франция поради семейни причини.

ЛЕВСКИ - ЛЕВСКИ (София-Запад) 3:7
0:1 Мартин Марков (7)
0:2 Александър Димитров (16)
0:3 Мартин Марков (19)
1:3 Радослав Цонев (25)

1:4 Александър Димитров (26)

1:5 Делян Койчев (30)

1:6 Йосиф Шутев (33)