Томис на Мартин Стоев очаква КВК Габрово в "Чалъндж" кръга за Купата на CEV

Волейболният шампион на Румъния Томис (Констанца), който е воден от Мартин Стоев и където играят бившия разпределител на България Андрей Жеков, либерото Владислав Иванов - Лимона и бившия играч на Марек Дмитрий Бахов, очаква победителя от 1/4-финала между вицешампиона на България КВК Габрово и турския Малийе Мили Пиянго (Анкара)  в т.нар. "Чалъндж" кръга във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Това стана ясно след тегленият днес жребий. Момчетата на Мартин Стоев отпаднаха от Шампионската лига, но продължиха за Купата на CEV.

В същата фаза на турнира волейболният национал Боян Йорданов и неговият Олимпиакос (Пирея) ще срещнат победителя от 1/4-финала между руския Губерния (Нижни Новгород), който е воден от Пламен Константинов, и френския Араго (Сет). Волейболният вицешампион на Германия Фридрихсхафен, за който играят българските национали Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев и българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов, пък ще играе срещу победителя от 1/4-финала между германския Дженерали Хахинг (Унтерхахинг) и полския гранд СКРА (Белхатов).

Последната двойка в Чалъндж" кръга за Купата на CEV ще се образува от френския Пари Волей (Париж) и победителя от 1/4-финала между германския ТВ Ингерзьол (Бюл) и гръцкия ПАОК (Солун). Първите мачове в "Чалъндж" кръга ще бъдат между 4-ти и 6-ти февруари 2014 година, а реваншите седмица по-късно.