И "чуковете" удариха разколебания Тотнъм (видео)

Тотнъм записа нов провал само няколко дни след кошмарното 0:5 срещу Ливърпул. "Шпорите" отпаднаха на четвъртфиналите в турнира за Купата на лигата в Англия след загуба с 1:2 от Уест Хам. Мачът на "Уайт Харт Лейн" предложи доста емоции, но в крайна сметка ликуваха феновете на "чуковете". Те стигнаха до успеха с късни голове на Матю Джарвис и Модибо Маига, а преди това Емануел Адебайор беше открил в полза на Тотнъм.

Лондонското дерби беше дебют за временния наставник на "шпорите" Тим Шърууд, който застана на поста след уволнението на Андре-Вилаш Боаш. Бившият халф на Тотнъм даде шанс на някои от играчите, които по-рядко се появяват на терена от началото на сезона. Уест Хам също не беше в оптимален състав.

Джърмейн Дефоу пропусна да открие за домакините в началните минути, а после и удар на Андрос Таунзенд профуча покрай вратата, пазена от Адриан дел Кастийо. Тотнъм продължи да натиска, а Джоуи О'Брайн едва не си вкара автогол. Адебайор стреля с глава в аут и пропусна поредното положение пред вратата на "чуковете".

След почивката Джеймс Колинс можеше да даде аванс на Уест Хам, но Юго Лорис със сетни сили спаси изстрела му от фаул. В 67-ата минута Дефоу центрира към Адебайор и тогоанецът се разписа от близко разстояние. 10 минути преди края Матю Джарвис изравни, а малко след това Диаме скочи най-високо след центриране от десния фланг и с глава изведе Уест Хам напред.

Тотнъм имаше шанс да се добере до равенството, но в добавеното време Адриан парира удар на Гилфи Сигурдсон и прати "чуковете" на полуфиналите, където техен съперник ще е Манчестър Сити.

ТОТНЪМ - УЕСТ ХАМ 1:2 (0:0)
1:0 Адебайор (67)
1:1 Джарвис (80)
1:1 Маига (85)