Пестелив Реал Мадрид на 1/8-финал за Купата на краля (видео)

Реал Мадрид се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на краля след очкавана победа с 2:0 срещу третодивизионния Олимпик де Хатива. Отборът на Карло Анчелоти беше длъжник на феновете си след нулевото равенство в първата среща, но и на реванша не показа достатъчно убедителна игра срещу скромния си съперник. Все пак, "белите" стигнаха до победата с голове на Асиер Ияраменди и Анхел ди Мария още до почивката.

В следващия кръг Реал ще се изправи срещу Осасуна. Любопитното е, че само преди няколко дни Кристиано Роналдо и компания изгубиха ценни точки в борбата за титлата след равенство 2:2 в Памплона.

Ди Мария беше най-опасният футболист на домакините и постави началото на атаката, довела до първия гол. Аржентинецът намери Хесе Родригес, той веднага комбинира с Ияраменди и бившият футболист на Реал Сосиедад прати топката под напречната греда. В 28-ата миута домакините вкараха и втори гол. Кике Алкасар игра с ръка в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Стражът на Олимпик де Хатива Франсис усети посоката на удара на Ди Мария, но въпреки намесата му топката мина зад голлинията - 2:0.

Резултатът явно задоволяваше и двата отбора, защото след почивката Реал видимо намали оборотите, а гостите бяха щастливи да загубят с малка разлика от именития си съперник.

РЕАЛ (МАДРИД) - ОЛИМПИК ДЕ ХАТИВА 2:0 (2:0)
1:0 Ияраменди (16)
2:0 Ди Мария (28) д.

* Реал М продължава напред с общ резултат от двата мача 2:0