Бетис се размина с голям провал, Лас Палмас отпадна без Спас (видео)

Бетис е на дъното в Примера дивисион, но се представя много по-сполучливо в Лига Европа и Купата на краля. Днес "зелено-белите" от Севиля се класираха за 1/8-финалите в турнира за националната купа след равенство у дома срещу Леида - 2:2. Бетис имаше аванс от 2:1 след първия мач, а в реванша на "Бенито Вийямарин" поведе с 2:0 още до 10-ата минута, но накрая трябваше да трепери. Головете за домакините реализираха Паулао (5) и Антонио Амая (10), но с попадения на Монфорте и Хайме Леида изравни, а в края пропусна чудесна възможност да вкара трети гол и сензационно да елиминира елитния си съперник.

Реал Сосиедад не остави шансове на Алхесирас и спечели с 4:0 на "Аноета". Баските бяха завършили 1:1 като гост в първия мач и това накара старши треньорът Хагоба Арасате да пусне титулярния си състав. До почивката се разписа единствено Хавиер Рос, но след това само за 8 минути Харис Сеферович, Антоан Гризман и Карлос Вела оформиха разгромния успех.

Спас Делев не игра за Лас Палмас заради контузия, а отборът му отпадна от Алмерия. Първата среща беше завършила победа на Алмерия с 3:1 като гост, а в реванша двата тима направиха нулево равенство.