Челси изхвърча от Купата на лигата след драма с продължения (видео)

Отборът на Челси отпадна от турнира за Купата на лигата след като загуби драматично с 1:2 гостуването си на Съндърланд на 1/4-финала в надпреварата. "Черните котки" отстраниха по изключително драматичен начин своя съперник, като първи получиха гол в 46-ата минута, когато Лий Кетърмол сам прати топката в своята врата, но стигнаха до изравняване две минути преди края на двубоя чрез Фабио Борини, а в продълженията отново две минути преди края стигнаха и до победния гол дело на Ки Сун-юен.

В началото на мача Челси бе отборът, който стоеше по-добре на терена. Гостите имаха няколко нелоши възможности като първо Андре Шюрле отправи опасен удар, но право в ръцете на вратаря. След това шанс се откри и пред Вилиан, но и той не затрудни особено Вито Маноне. Бразилецът имаше още един шанс в средата на полувремето, но този път прати топката встрани от вратата.

Постепенно обаче Съндърланд успя да изравни играта и дори организира няколко нелоши атаки. При една от тях се стигна до центриране в наказателното поле, където Сезар Аспиликуета игра с ръка, но съдията прецени, че няма основания за дузпа, тъй като защитникът е действал без умисъл.

Челси обаче излезе видимо по-амбициран през втората част и още в 46-ата минута Аспиликуета напредна по десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където Лий Кетърмол в опит да изчисти прати топката във вратата си за 0:1.
Последваха силни минути за гостите и в 52-ата Ето`о се възползва от грешка в изнасянето на топката и изскочи сам срещу вратаря, но прати кълбото покрай вратата. В 56-ата минута пък Кевин Де Брюин отправи опасен изстрел, който бе спасен от Маноне. Веднага след това шанс се откри и пред Франк Лампард, но неговият изстрел профуча над вратата. В 69-ата минута пък Съндърланд отговори с хубава възможност пред Кетърмол, който стреля опасно от далеч, но Марк Шварцър уверено улови.

Челси обаче продължи да бъде по-активният тим и в 78-ата минута Маноне отново трябваше да се намесва решително след опасен изстрел на Шюрле. Изненадващо обаче в 88-ата минута домакините стигнаха до изравняване на резултата. Джоузи Алтидор бе намерен в наказателното поле и опита удар, който бе блокиран, но топката стигна до Фабио Борини, който от труден ъгъл успя да я прати във вратата за 1:1.

Така се наложи да бъдат играни продължения. В тях и двата тима имаха своите шансове, но като че ли домакините бяха по-близо до победния гол, като на два пъти Шварцър трябваше да се намесва решително след удари на Алтидор и Ки. В 118-ата минута обаче ветеранът на вратата на гостите бе безпомощен след като Ки получи в наказателното поле, освободи си пространство за удар и прати топката неспасяемо във вратата за 2:1.

Така Съндърланд, който се намира на дъното на класирането в Премиър лийг, сътвори истински подвиг срещу далеч по-именития си съперник и се класира на 1/2-финал в турнира, като вече чака следващия си съперник.