"Моряците" покосиха Мъри и Ботев (Пд) в последните секунди (видео)

Отборът на Черно море записа инфарктен успех с 1:0 срещу Ботев (Пловдив) в последна среща от есенния дял на шампионата. Единственото попадение в срещата отбеляза Живко Атанасов във втората минута на продължението на двубоя. С успеха "моряците" натрупаха 40 точки и изместиха от шестото място днешния си съперник, който е с 39. Берое остава на 6 точки зад "канарчетата".

Днешната загуба разклати сериозно поста на Станимир Стоилов заради поредицата от неубедителни резултати и незадоволителното място в класирането. Очаква се в близките дни ръководството на тима да вземе решение за бъдещето на специалиста.

Двата тима се вкопчиха в здрава битка през първата част. Първият удар в очертанията на една от двете врати дойде в 18-ата минута, когато Мариян Огнянов стреля право в ръцете на Георги Китанов. Минута по-късно Адам Стаховяк също трябваше да се намесва след шут на Еденилсон Бергонси.

В 37-ата минута Стенли Окоро се контузи и бе заменен от Иван Коконов. Пет минути по-късно "канарчетата" пропиляха най-доброто положение в мача до момента. Кирил Котев се подхлъзна, от което се възползва Луис Педро. Остирето овладя топката, напредна в наказателното поле и стреля покрай вратаря, но в последния момент Живко Атанасов се намеси и изчисти непосредствено пред голлинията.

Пловдивчани започнаха по-добре и след почивката, но не успяха да създадат голово положение. За сметка на това "моряците" бяха много близо до гол в 57-ата минута. Елведин Джинич не се намеси удачно след центриране на Михаил Венков и кълбото попадна в Георги Божилов. Нападателят обаче стреля неточно, което предизвика гнева на съотборника му Бакари.

В 69-ата минута Симеон Райков направи пробив по дясното крило и пусна пас в малкото наказателно поле, но там Коконов не успя да подложи крак и да се разпише. Две минути след това Огнянов не намери очертанията на вратата от удобна позиция.

В 73-ата минута Китанов допусна изключително нелепа грешка. След слаб изстрел на Луис Педро младият страж не можа да улови топката, тя мина през краката му и се плъзна бавно към вратата, но своевременна намеса на Венков предотврати сигурното попадение.

В 80-ата минута Бакари опита атрактивно изпълнение от границата на наказателното поле, но за съжаление на варненските фенове не бе точен. Шест минути по-късно Джинич бе много близо до победен гол, но изстрелът му с глава след центриране от корнер не навести мрежата зад стража на домакините.

Упоритостта на домакините им се отплати в добавеното време на срещата. Райков центрира от корнер, Атанасов се извиси в наказателното поле и препарира Стаховяк за крайното 1:0.

снимка: plovdiv24.bg