Тодор Скримов и Латина с 5-та поредна загуба в Италия

Волейболният национал Тодор Скримов и неговият Андреоли (Латина) записаха 5-та поредна и общо 8-ма загуба в италианската Серия А1. Скримов и съотборниците му паднаха като гости на Сър Сейфти (Перуджа) с 1:3 (30:32, 22:25, 25:20, 25:11) в мач от 9-ия кръг, игран снощи.

По този начин воденият от треньора Роберто Сантили тим продължава да е на последното 12-то място с 4 точки след 1 победа и 8 загуби. В следващия 10-ти кръг Латина без Скримов, който трябва да се яви на лагер на националния отбор на България преди световната квалификация в началото на 2014-та, са домакини на Алтотевере (Чита ди Кастело). Срещата е в неделя (22 декември) от 19,00 часа българско време.

Тодор Скримов
не започна като титуляр за Латина, но влизаше за по малко като резерва в първия, втория и четвъртия гейм. Българският посрещач завърши с 6 точки (1 ас, 63% ефективност в атака, 57% позитивно и 43% перфектно посрещане). Испанецът Серхио Нода реализира 14 точки (4 блока, 34% ефективност в атака, 60% позитивно и 40% перфектно посрещане), но и това не помогна за успеха. За тима на Перуджа над всички отново бе сръбският национал Александър Атанасийевич с 21 точки (2 блока, 1 ас и 44% ефективност в атака), но въпреки това за най-полезен играч (MVP) на мача бе определен Андреа Семенцато, който заби 12 точки (7 блока!!!, 1 ас и 44% ефективност в атака) за победата.

СЪР СЕЙФТИ (ПЕРУДЖА) - АНДРЕОЛИ (ЛАТИНА) 3:1 (32:30, 25:22, 20:25, 25:11)
ПЕРУДЖА: Симоне Бути 12, Неманя Петрич 15, Михайло Митич 1, Горан Вуйевич 14, Александър Атанасийевич 21, Андреа Семенцато 12 - Андреа Джови-либеро (Доре Дела Лунга 1, Константин Чупкович, Адриано Паолучи 3, Джузепе Дела Корте 1)
Старши-треньор: Слободан Ковач
ЛАТИНА: Кармело Джито 8, Даниеле Сотиле 1, Пиетер Верхеес 8, Серхио Нода 14, Саша Старович 10, Андреас Фрагос 8 - Салваторе Росини-либеро (ТОДОР СКРИМОВ 6, Петер Михалович 5, Матео Парис 1)
Старши-треньор: Роберто Сантили.