Берое остави надеждата жива

Отборът на Берое победи с 2:1 Пирин (Гоце Делчев) в среща от 23-ия кръг на "А" група. Георги Андонов вкара в 24-ата минута, а две минути по-късно се разписа и Венцислав Христов. Марио Близнаков намали преднината на старозагорци в 37-ата минута.

По този начин футболистите на Петър Хубчев намалиха разликата със седмия Черно море на 4 точки. "Моряците" приемат утре Ботев (Пловдив). Гостите остават безнадеждно последни с едва 9 точки.

Домакините не се бавиха много преди да започнат да създават положения пред Абди Абдиков. В първите минути Христов нямаше късмет да отбележи, а след това удар на Пламен Крумов бе отразен от стража на неврокопчани.

В 24-ата минута Елио Мартинс намери Веселин Пенев отляво, бранителят изсипа топката в наказателното поле, където Андонов я засече с глава и откри резултата. Само 120 секунди отново Мартинс бе в основата и на второто попадение. Офанзивният футболист подаде на Давид Каядо, крилото асистира на Христов и националът не пропусна да отбележи.

Мартинс също имаше възможност за гол, но в 30-ата минута не бе достатъчно прецизен след пас на Андонов.

Гостите успяха да стигнат до гол в 37-ата минута. Близнаков изпълни много добре пряк свободен удар на метър пред наказателното поле и не остави шанс на Иван Караджов.

През втората част играчите на Берое предпочетоха да заложат на продължителни разигравания, но рядко стигаха до сериозни опасности пред Абдиков. В 54-ата минута Борислав Стойчев отправи неточен удар с глава. След него Христов и Мартинс стреляха неточно, а в 82-ата минута Каядо бе изведен сам срещу вратаря на Пирин, но не успя да го преодолее.