КВК Габрово със 7-ма поредна победа след 3:1 над Добруджа 07 (ВИДЕО)

Волейболният вицешампион на България КВК Габрово записа 7-ма поредна и общо 8-ма победа в Суперлигата. Възпитаниците на треньора Любомир Герасимов обърнаха и надиграха вкъщи новака Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (20:25, 25:10, 25:20, 25:12) в мач от 9-ия кръг, игран тази вечер пред около 700 зрители в зала "Орловец".

По този начин габровци останаха на 2-ро място в класирането с 22 точки след 8 победи и 1 загуба, докато Добруджа 07 продължава да е 7-ми с 13 точки след 4 победи и 5 загуби. В следващия 10-ти кръг КВК Габрово гостува на шампиона Марек Юнион Ивкони, а добричлии са домакини на Нефтохимик 2010. Срещите са съответно следващата неделя (22 декември) от 16,00 часа и в събота (21 декември) от 18,00 часа.

Срещата започна малко по-добре за гостите от Добрич, които поведоха с 4:2 след атака през центъра на Илия Петков и ас на Светослав Арнаудов. Веднага последва равенство при 4:4 след блок-аут на Станислав Петков и контра на Стоян Вулджев. Двата тима продължиха равностойно до техническата пауза, която дойде при минимална преднина за добруджанци - 8:7 след технично отиграване на Калоян Канев. Постепенно разликата нарасна до 11:8 след грешка на габровци и единична блокада на Михаил Стоев. Момчетата на Мирослав Живков запазиха преднината си и даже леко я увеличиха до 16:12 след грешка в атака на Минчо Минчев от домакините. Последваха успешна атака на Минчев и две грешки на гостите - 16:15 и тайм-аут за Миро Живков. Това даде ефект и Добруджа си върна предимството при 18:15 след сервис в аут на разпределителя на КВК Габрово Добромир Димитров и нов блок на Стоев. Преднината на Добруджа стана 22:17 след блокада на влезлия като резерва Йордан Желязков и контра на черногорския посрещач Йован Чулафич. В крайна сметка добруджанци спокойно взеха гейма с 25:20 и поведоха с 1:0.

Втората част тръгна равностойно до 3:3, след което габровският тим дръпна с 8:3 след блокади на Костадин Гаджанов и Станислав Петков и ас и контра на Минчо Минчев. Последваха нови три аса на Минчев, атака в аут на Йордан Желязков от гостите и контра на Петков и 13:3. Най-накрая Минчев сбърка начален удар след серия от 11 поредни и 13:4. Второто техническо прекъсване пък дойде при резултат 16:5. При 19:6 Минчев бе сменен, след като стъпи накриво след опит за блокада и на негово място в игра влезе Илиян Георгиев. Габровци без проблеми затвориха гейма с убийствена разлика - 25:10 след атака именно на Илиян Георгиев.

Третият гейм стартира равностойно до 5:5, след което домакините поведоха с 8:5 след атака на Станислав Петков, аут на Димитър Иванов от гостите и контра блок-аут на Стоян Вулджев. Последваха блокада на Костадин Гаджанов и ас на Петков - 10:5 и тайм-аут за Миро Живков и Добруджа. Постепенно добруджанци успяха да изравнят при 11:11 след два аса на разпределителя Стефан Стоянов и блокада и контра на Светослав Арнаудов. Равенството се запази до 13:13, след което КВК Габрово излезе напред в резултата при 15:13 след атака през центъра на Красимир Гайдарски и контра блок-аут на Минчев и с 16:14 след силна атака на Петков. Последва технично отиграване на Петков - 17:14 и второ прекъсване за Миро Живков. Въпреки това, постепенно резултатът стана 20:16 след блокада на Краси Гайдарски. Двата тима продължиха равностойно до крайното 25:20 за габровци след атака и блокада на Петков.

И четвъртата част започна добре за домакините, които поведоха с 6:3 след контра на Станислав Петков и пусната топка на разпределителя Добромир Димитров. Въпреки тайм-аута за Миро Живков и Добруджа, последваха блокада на Костадин Гаджанов и ас на Минчо Минчев и 8:3. Разликата продължи да расте до 9:3 след нов блок на Гаджанов и 11:4 след контра блок-аут на Костадин Стойков. До втората техническа пауза преднината на вицешампионите нарасна до 16:8 след грешка в атака на Йордан Желязков от гостите. Резултатът стана 19:9 след блокада на Добри Димитров и пореден ас на Минчев. В крайна сметка КВК Габрово спечели гейма с убедителното 25:12 след нова атака в аут на Йордан Желязков от Добруджа, а с това и мача с 3:1.

Много силен мач за габровския тим изигра Минчо Минчев, който завърши с 21 точки (5 аса, 1 блок и 47% ефективност в атака), а Станислав Петков добави 20 точки (2 аса, 2 блока, 64% ефективност в атака, 75% позитивно и 42% перфектно посрещане) за победата. За тима на Добруджа Йован Чулафич реализира 13 точки.

КВК ГАБРОВО - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:1 (20:25, 25:10, 25:20, 25:12)
КВК ГАБРОВО: Добромир Димитров 3, Минчо Минчев 21, Станислав Петков 20, Стоян Вулджев 5, Красимир Гайдарски 6, Костадин Гаджанов 7 - Добромир Иванов-либеро (Атанас Митев, Костадин Стойков 6, Мартин Палийски 1, Илиян Георгиев 1)
Старши-треньор: Любомир Герасимов
ДОБРУДЖА: Стефан Стоянов 4, Калоян Канев 5, Йован Чулафич 13, Михаил Стоев 8, Илия Петков 3, Светослав Арнаудов 5 - Христо Христов-либеро (Йордан Желязков 5, Димитър Иванов 2, Христо Енков, Петър Милушев)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Владислав Илиев (скаутмен на КВК Габрово)