Три гола аванс не стигнаха на Нюрнберг за първа победа

Отборът на Хановер успя да стигне до равенство при домакинството си на Нюрнберг, въпреки че до 60-ата минута губеше с 0:3. Срещата от 16-ия кръг на Бундеслигата завърши 3:3. Гостите от Средна Франкония поведоха с 3:0 до почивката и предусещаха първата си победа в шампионата, но през втората част бяха попарени.

Резултатът бе открит от Адам Холушек в 30-ата минута. Чехът стреля към вратата от границата на наказателното поле и ударът му бе рикошира в защитник на домакините, за да влезе във вратата. Осем минути по-късно Хироши Кийотаке изведе отлично Йосип Дръмич, който преодоля вратаря Рон-Роберт Цийлер и отбеляза за 0:2. След още 180 секунди гостите вкараха нов гол. Пер Нилсен бе оставен непокрит при едно центриране от корнер и с глава се разписа.

В средата на втората част резервата Леонардо Битенкур намали, а в последните три минути на мача Маме Бирам Диуф вкара два гола след асистенции на 17-годишния дебютант Валмир Сюлеймани.

По този начин Нюрнберг продължава да е единственият отбор в Бундеслигата, който не е записал успех. За сметка на това тимът на Хертян Фербеек е рекордьор по равенства - цели десет. С десетте си точки Нюрнберг заема предпоследното 17-о място. Хановер пък е на 12-а позиция с 18 точки.