Талантите на ЦСКА си направиха гавра с опашкар и постигнаха най-убедителния успех в "А" група (видео)

Отборът на ЦСКА разгроми със 7:0 Любимец в мач от 23-ия кръг на "А" група. Срещата се проведе на стадион "Българска армия", а ръководството на червените бе затворило сектор "В" заради малкото публика на стадиона.

Тя обаче видя нещо, което не се случва често под ръководството на наставника Стойчо Младенов. Армейците разпиляха своя противник с куп юноши от школата и млади футболисти. Като титуляри стартираха Ангел Грънчов, Ивайло Чочев и Антон Карачанаков, а в началото на втората част се появиха талантите от ДЮШ Григор Долапчиев и Петър Витанов, които оставиха отлично впечатление.

Два гола за червените вкара Карачанаков, първи за него през този сезон в "А" група, а по един добавиха Косоко, Гъргоров, Василев, Долапчиев и Чочев. Така ЦСКА постигна най-изразителната победа в шампионата  през този сезон, надминавайки рекорда на Ботев Пд, който в началото на сезона би със 7:1 Пирин (Гоце Делчев).

Очаквано срещата започна с натиск на домакините. Още във втората минута Карачанаков бе изведен сам срещу вратаря, но страничният рефер спря атаката със спорна засада. Три минути по-късно четирима бранители на Любимец оставиха Косоко сам срещу вратаря Рашков, но нападателят стреля в аут.

В 6-та минута обаче бенинецът се реваншира за пропуска си и с диагонален изстрел по земя откри резултата - 1:0 за ЦСКА.

В 14-та минута армейците покачиха на 2:0. Тодор Янчев изведе Карачанаков сам срещу вратаря. Нападателят си поведе топката с пета, след което я пусна хладнокръвно покрай Рашков за първото си попадение през този сезон в "А" група.

Само три минути след това Милисавлевич центрира отляво към Мартин Петров, но опасният изстрел на нападателя излезе в аут. В 24-та минута поредна добра атака на ЦСКА завърши с центриране на Карачанаков към Косоко, но бенинецът стреля покрай дясната греда.

В 29-та минута Мартин Петров бе изведен зад бранителите на гостите и технично прехвърли излезлия да го пресрещне вратар, но топката се удари в напречната греда и се върна към терена. Тя бе овладяна от Косоко, който от много удобна позиция стреля над вратата.

В 32-та минута и Чочев излезе очи в очи със стража на гостите, успя да го преодолее, но стреля почти от аутлинията. Топката се докосна в лявата греда, разходи се по голлинията, но в крайна сметка не пожела да влезе за трети път в мрежата на Любимец.

В последната минута на първата част армейците създадоха нови три положения, от които реализираха едно. Първо Милисавлевич проби отляво и върна топката отлично към Емил Гъргоров, но Бадема стреля в тялото на противников защитник. Секунди по-късно мощен шут на Гъргоров от 22-23 метра бе избит с мъка от Рашков, а при добавката Чочев реализира, но голът бе отменен поради спорна засада.

Последва нова атака в червено, след която Карачанаков излезе очи в очи с гостуващия страж, но стреля в него и той спаси. Топката обаче с върна в червения футболист, който подаде към Емил Гъргоров и нисичкият нападател вкара за 3:0 след силен изстрел с левия крак.

На почивката наставникът на домакините Стойчо Младенов извърши две смени. На местата на Мартин Петров и Емил Гъргоров влязоха юношите Петър Витанов и Григор Долапчиев.

Това не се отрази кой знае колко на играта, тъй като армейците продължиха да създават положения. В 51-та минута центриране отдясно бе избито умишлено с ръка от Сакелариу, но реферът Стефан Апостолов не отсъди очевадна дузпа за ЦСКА. Само 60 секунди по-късно Венци Василев покачи на 4:0, реализирал с глава след центриране от корнер.

След още минута талантът Петър Витанов изведе Карачанаков отляво и вторият вкара за 5:0.

В 57-та минута Долапчиев подаде към Карачанаков, който бе близо до своя хеттрик, но шутът му по земя профуча покрай лявата греда. В 59-та минута Долапчиев намери с едно докосване Чочев, но халфът стреля над вратата. Последва пропуск на Косоко, чийто шут бе спасен от Рашков.

В 61-та минута ЦСКА поведе с 6:0 след пас на Карачанаков и точен изстрел на Григор Долапчиев.

В 67-та минута резултатът стана 7:0. Мболи изрита топката към Косоко, който подаде към Долапчиев по дясното крило. От своя страна младокът изведе отлично с едно докосване Ивайло Чочев сам срещу вратаря и за червения халф не бе проблем да се запише сред голмайсторите.

В 76-та минута Любимец можеше да върне едно попадение, но Вълчанов уцели лявата греда на червената врата.

Това беше и последната опасност в срещата, тъй като след нея червените предпочитаха да разиграват дълго топката в центъра на терена.

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg