100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Реал Мадрид показа характер, но загуби точки в Северна Испания (видео)

Отборът на Реал Мадрид направи 2:2 при гостуването си на Осасуна в двубой от 16-ия кръг на Ла Лига, игран в Памплона. "Белите" наваксаха изоставане от 0:2, но в крайна сметка не можаха да триумфират в Северна Испания. Ориол Риера (16 и 39) даде аванс на домакините с две попадения, а в 44-ата минута Серхио Рамос беше изгонен. Минута по-късно Иско върна един гол. В 79-ата и Франсиско Силва видя червен картон, но силите на Мадрид стигнаха само за изравнителен гол на Пепе в 80-ата минута. Кристиано Роналдо нямаше ден в своя мач номер 150 в Примера и пропуските в началото му въздействаха негативно. Реал Мадрид остава на две точки зад Барселона и Атлетико Мадрид преди мачовете на водещите два отбора.

Нямаше изненади в стартовия състав на "белите". Карло Анчелоти подреди 4-3-2-1. Карим Бензема бе начело на атаката с трима офанзивни халфове в лицето на Гарет Бейл, Иско и Кристиано Роналдо. Лука Модрич партнираше на Чаби Алонсо в задната част на полузащитата. Ориол Риера застана най-отпред в схемата на Хави Грасия.

Реал Мадрид започна раздвижено в атака и набързо създаде няколко положения. В четвъртата минута Жордан Лотие се хвърли решително и изби топката от крака на Кристиано. Минута по-късно Марсело Виейра центрира отляво, "седмицата" си спря топката на седем метра от вратата, което позволи на Дамиа Перес да го блокира. В шестата Иско пресили извеждащ пас към Бензема, който връхлиташе опасно. В осмата Диего Лопес не прецени излизането си и Емилиано Арментерос за малко не отбеляза. "Ел Садар" поиска дузпа за ръка на Чаби Алонсо в наказателното поле секунди по-късно. Такава правилно не беше отсъдена.

В десетата Кристиано направи втория си голям попуск за вечерта. "Лос меренгес" извезаха прекрасна скоростна акция, Иско технично изведе португалеца, който сам срещу вратаря прати топката в аут до близката греда. В 13-ата Роберто Торес изпусна срещу Диего Лопес.

В 16-ата "червените" изненадващо откриха резултата. Марк Бертран центрира отдясно с външен фалц, а Ориол Риера се вклини между Пепе и Даниел Карвахал и с глава отблизо наказа Диего Лопес - 1:0. В 18-ата Лука Модрич поиска дузпа след спорен контакт с Алехандро Арибас. Съдията Клос Гомес подмина ситуацията, като по-скоро имаше нарушение срещу хърватина. В 23-ата CR7 отново беше срещу Андрес Фернандес, но след изпълнението му топката прехвърли и вратата. Кристиано продължи с опитите си, като в 27-ата не преодоля стената от фаул, а в 29-ата мощното му воле от 25 метра мина малко над гредата.

В 32-ата реферът отсъди спорен фаул на Серхио Рамос, след който Осасуна можеше отново да вкара, но не се намери човек да насочи кълбото след интересно разбъркване. В 39-ата бомбастично наварци удвоиха своята преднина. Защитата на Мадрид "проспа" центрира от корнер, Дамиа нанесе чудесен удар с глава, Диего Лопес се разпъна жертвено, но при добавката с глава на Риера беше безпомощен - 2:0 и седми гол на нападателя в Ла Лига.

В 44-ата положението за гостите от "Сантиаго Бернабеу" стана ужасяващо, след като капитанът Серхио Рамос беше изгонен. Андалуският бранител видя втори жълт картон, след като удари с лакът в лицето Роберто Торес. Само минута по-късно Иско върна надеждите на мадридистите след прекрасно попадение от дъгата.

Реал Мадрид започна амбицирано второто полувреме. Чаби Алонсо беше натоварен с функциите да помага на единствения централен защитник Пепе. Памплонци играеха разумно в защита и контраатакуваха опасно. В 50-ата минута Риера не можа да получи на дузпата при прекрасни изгледи за голов пас. В 55-ата безличният днес Гарет Бейл напусна, за да влезе Анхел ди Мария. В 57-ата столичани развиха хубава атака, но ниският отсечен шут на Кристиано мина до далечната греда в аут.

В 61-ата и 62-ата последователно Чаби Алонсо и Пепе сложиха крак при остри пасове в наказателното поле. В 64-ата Карло Анчелоти извади Лука Модрич и пусна втори централен защитник - Начо Фернандес. В 66-ата Франсиско Силва опита ефектен удар от въздуха и топката прелетя малко над гредата. В 70-ата Роберто Торес беше сам срещу Диего Лопес, но испанският страж блокира мощния изстрел. В 77-ата Кристиано поиска дузпа след сблъсък с Марк Бертран, но безрезултатно.

В 79-ата и Осасуна остана с десетима на терена след много остро влизане на Силва - втори жълт и съответно червен картон за опорния халф. Секунди по-късно включилият се Пепе изравни за 2:2. Португалският национал засече с глава центриране от дълбочина на Иско. В 89-ата Анхел ди Мария отправи много добър нисък шут, но Андрес Фернандес успя да реагира точно и навременно. В 90-ата резервата Хесе Родригес центрира много остро и никой не засече полувисокия пас.

Следващата среща на Реал Мадрид е през седмицата за Купата на краля срещу третодивизионния Олимпик де Хатива след нулево реми във Валенсиана. След седмица "белите" приключват годината като гост на Валенсия. На "Местайя" няма да играят наказаните Рамос и Пепе. Андалуският бранител получи 18-ия си червен картон като футболист на "белите" и е абсолютен лидер в цялата история на кралския клуб.

Снимки: Getty Images/Guliver